Cel Mai Prost Fir Berkley Trilene !!!

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

kry
member
Mesaje: 227
Membru din: 30 Sep 2009 02:58

Mesaj de kry » 05 Mar 2010 01:12

danr scrie:poti returna firul chiar daca este desigilat, inseamna ca produsul este defect daca pocneste foarte usor
o sa tragem si noi de ele sa vedem ce se intampla
oricum putine fire rezista la cat scrie pe rola, insa chiar si asa firul nu are voie sa pocneasca cum spui tu si trebuie returnat ca sa nu ramai in paguba
Pai spuneti dumneavoastra cum ar fi bine sa incerc firul sa vad daca chiar este prost sau nu? Poate am gresit eu... :-?

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Mesaj de marius.tim » 05 Mar 2010 07:26

kry scrie:
zfcristian scrie:Nu cred ca poti cataloga o serie intreaga de fire ca fiind varza doar pentru ca o rola e de proasta calitate.
NU de alta dar datorita acestui mod de gandire dupa italieni spre exemplu toti suntem tigani.
Bine atunci inseamna ca doar cele 2 role cumparate de mine sunt proaste...
Firul este sigur VECHI.Am pescuit cu acest fir cum cativa ani si nu-l rupeai nici la nod.Pina acum 4-5 ani a fost unul din cele mai bune fire din lumea crapista.Si este bun si acum.
Team Select Bait Romania

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 05 Mar 2010 09:23

V-am zis, eu il folosesc si am fost impresionat in mod placut de el si l-am achizitionat tot de la totalfishing.
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

Avatar utilizator
Levi
veteran
Mesaje: 563
Membru din: 11 Ian 2008 01:35
Contact:

Re: Cel Mai Prost Fir Berkley Trilene !!!

Mesaj de Levi » 05 Mar 2010 12:29

kry scrie:Am cumparat 2 role de la totalfishing, una de 0,25 si una de 0.31..cand am vrut sa il pun pe mulinete am tras putin de el...fara nod si a pleznit imediat..!!!
am patit si eu la fir de 0,27, cu aia de culoarea brun deschis...poate ca si acesta era vechi. oricum e un fir batos, am aruncat destule peruci cu el.

kry
member
Mesaje: 227
Membru din: 30 Sep 2009 02:58

Mesaj de kry » 05 Mar 2010 12:57

Atunci poate ma ajuta domnu dan macar sa imi trimita alte 2 role de fir...si platesc diferenta de bani...daca se poate...acum va rog sa imi spuneti si mie ce fir sa cumpar? Multumesc

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 05 Mar 2010 16:58

salut,
te rog frumos da-ne un mail pe magazin cu numele sau numarul comenzii si trimitem noi gratuit curierul la tine sa ridice produsul retur.
vei primi un credit egal cu valoarea firelor cumparate si vom alege impreuna alte fire pe care ti le vom livra inapoi tot cu livrare gratuita

tinem legatura, imi spui ce grosime si ce metraj te intereseaza, la ce fire te gandesti si unul din baietii de la magazin iti vor recomanda firul care tine cel mai bine la cantar

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 05 Mar 2010 19:33

Parerea mea e ca pana la urma nu avem nevoie de fire super puternice ci de fire care sa ne ajute in aruncari si care sa aiba o memorie slaba. Firul il rupe pescarul si nu pestele, daca nu stii sa lucrezi pestele din frana atunci....
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

kry
member
Mesaje: 227
Membru din: 30 Sep 2009 02:58

Mesaj de kry » 05 Mar 2010 19:51

zfcristian scrie:Parerea mea e ca pana la urma nu avem nevoie de fire super puternice ci de fire care sa ne ajute in aruncari si care sa aiba o memorie slaba. Firul il rupe pescarul si nu pestele, daca nu stii sa lucrezi pestele din frana atunci....
Nu zic ca nu aveti dreptate...dar cand un carp expert tine mai bine ca asta..deja este o problema...acum spuneti dumneavoastra cum sa testez eu firul si va spun daca aveti dreptate si este bun? Cu respect

Avatar utilizator
zfcristian
senior member
Mesaje: 387
Membru din: 01 Iul 2009 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zfcristian » 05 Mar 2010 20:00

Am folosit carp expertul pana prin luna august , e super rezistent dar imi pare dur, sarmos si un fir care nu ajuta la aruncari pe cand asta de care vorbim aici, nu rolele tale, imi pare un fir mai moale , mult mai util in aruncari .
Eu nu spun sa folosesti firul ala daca firul o fi vechi si casant dar asa cum am mai spus nu putem generaliza.
Fire intinse!
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi

chiorean alin
senior member
Mesaje: 415
Membru din: 14 Iul 2008 21:55
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de chiorean alin » 05 Mar 2010 20:37

Eu nu inteleg de ce dati ca etalon in materie de fire din clasa de jos ,,carp expertul''
Parerea mea este ca are cel mai bun raport calitate -pret,rezistenta mare,factor de elongatie mic,variante de culoare ...aaaa....ca are un pret mic...
Intradevar este cam sarmos si nu este bun pentru partide de casting...e un fir pentru pescuit.

Scrie răspuns