Fox - SkyPod vs Ranger

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
BishopVR6
member
Mesaje: 196
Membru din: 01 Sep 2009 13:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de BishopVR6 » 16 Apr 2010 00:10

A pus cineva pe Ranger lansete echipate cu BBLC-uri? Se lovesc intre ele?

Mersi!

valiauto
junior member
Mesaje: 62
Membru din: 12 Sep 2010 18:38
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de valiauto » 12 Sep 2010 19:12

pana la urma merg bblc pe el?

Driscu Radu
member
Mesaje: 152
Membru din: 18 Noi 2009 20:55
Localitate: Iasi

Mesaj de Driscu Radu » 12 Sep 2010 21:30

De curiozitate la ce inaltime se ridica sky in comparatie cu ranger?Mai precis ce lungime au picioarele lungi la sky respectiv ranger.Multumesc anticipat.
DR

Avatar utilizator
BishopVR6
member
Mesaje: 196
Membru din: 01 Sep 2009 13:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de BishopVR6 » 12 Sep 2010 22:40

valiauto scrie:pana la urma merg bblc pe el?
Am luat Rangerul si incap dar trebuiesc puse ordonat, cu manreul in partea din spate a mulinetei. Daca se aseaza manerul mai spre fata, loveste in pick-up. Una peste alta, sunt foarte multumit de el.

Iata si o poza orientativa.. inca nu-l asezasem/reglasem de tot si nici nu este extins la maxim.

Imagine

Uploaded with ImageShack.us

valiauto
junior member
Mesaje: 62
Membru din: 12 Sep 2010 18:38
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de valiauto » 13 Sep 2010 17:14

sa-l stapanesti sanatos. cat ai dat pe el si de unde l-ai cumparat?

mihaibms
junior member
Mesaje: 51
Membru din: 18 Iul 2010 14:39
Localitate: sebes jud.alba
Contact:

Mesaj de mihaibms » 13 Sep 2010 17:49

Am si eu unul de cand au aparut sint super ok ,vei fi si tu multumit de el,dar au intradevar buzz-urile mai mici,daca nu pui manerele de la molinete in fata nu se ating intre ele.Sa-l stapanesti sanatos

valiauto
junior member
Mesaje: 62
Membru din: 12 Sep 2010 18:38
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de valiauto » 14 Sep 2010 17:32

BlshOp-VR6 scrie:
valiauto scrie:pana la urma merg bblc pe el?
Am luat Rangerul si incap dar trebuiesc puse ordonat, cu manreul in partea din spate a mulinetei. Daca se aseaza manerul mai spre fata, loveste in pick-up. Una peste alta, sunt foarte multumit de el.

Iata si o poza orientativa.. inca nu-l asezasem/reglasem de tot si nici nu este extins la maxim.

Imagine

Uploaded with ImageShack.us
salut. sa inteleg ca e bun rangerul dar trebuie sa fii tipicar cand asezi mulinetel....

te rog poti sa masori lungimea suportilor pt mulinete sau macar distanta dintre ele pe buzz bar-uri . am un prieten cu sky pod si vreau sa fac o comparatie.

eu am gasit aici rod podurile de la fox (tot de la ei am luat si mulinetele bblc) sant super ok .

ce zici de preturile lor?

www.total-fishing-tackle.com

parca a inebunit lumea cu sky podurile , norocul tau ca te poti lauda cu rangerul....

o sa gasim pe balti aceleasi echipamente ... pe la bete e ceva diversitate de modele, in schimb in "liga 1" bblc+ sky pod all over!!!!!!!!!

ca si mine....of of of

Avatar utilizator
BishopVR6
member
Mesaje: 196
Membru din: 01 Sep 2009 13:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de BishopVR6 » 14 Sep 2010 18:33

Cu transport cred ca te duce la un pret apropiat de pretul la care il gasesti si pe la noi. O sa masor distantele dintre posturi si-ti spun. Cert e faptul ca, distantele dintre posturile aflate pe buzz-ul din fata sunt mai mari decat distantele dintre posturile din spate.

Costi P
new member
Mesaje: 12
Membru din: 31 Mar 2010 20:01
Localitate: bucuresti

Mesaj de Costi P » 15 Sep 2010 11:14

BlshOp-VR6 scrie:Cu transport cred ca te duce la un pret apropiat de pretul la care il gasesti si pe la noi. O sa masor distantele dintre posturi si-ti spun. Cert e faptul ca, distantele dintre posturile aflate pe buzz-ul din fata sunt mai mari decat distantele dintre posturile din spate.
diferenta este pt a face efectul de evantai ......

cel mai bine, puneti buzz bar de spate de la un sky si nu se vor mai lovi mulinetele !
Costi Pascu CS CPZ.

Avatar utilizator
BishopVR6
member
Mesaje: 196
Membru din: 01 Sep 2009 13:17
Localitate: Bucuresti

Mesaj de BishopVR6 » 15 Sep 2010 11:21

Da.. stiam motivul pentru care e asa. Sunt compatibile buzz-urile de la un model la altul? Eu oricum as fi vrut sa-mi iau cu trei posturi si daca ar fi asa, mi-as lua direct de Sky.

Mersi!

Scrie răspuns