Century Armalite mk1

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
m_dan
junior member
Mesaje: 50
Membru din: 28 Sep 2006 08:45
Localitate: Cluj

Century Armalite mk1

Mesaj de m_dan » 29 Apr 2010 16:05

Salut!
Poate sa-mi dea cineva mai multe detalii despre aceste lansete (actiune, comportament in drill, comportament la aruncari, etc)?
Ma intereseaza in principal varianta de 3.60m si 2.5lbs, dar si informatiile despre lansete cu alt TC (dar tot Armalite mk1 sa fie) sunt utile.
Multumesc!

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Re: Century Armalite mk1

Mesaj de marius.tim » 29 Apr 2010 17:38

m_dan scrie:Salut!
Poate sa-mi dea cineva mai multe detalii despre aceste lansete (actiune, comportament in drill, comportament la aruncari, etc)?
Ma intereseaza in principal varianta de 3.60m si 2.5lbs, dar si informatiile despre lansete cu alt TC (dar tot Armalite mk1 sa fie) sunt utile.
Multumesc!
Lansete exceptionale,greu de gasit,cred ca nu se mai fabrica.Actiune parabolica ,pur sange englez in old school.Este cineva de pe forum care are asa ceva,daca citeste o sa-ti spuna mai multe despre ele.
http://www.carpfishing.de/product_info. ... MKIII.html
Aici poti afla cam toate raspunsurile de care ai nevoie.
Team Select Bait Romania

colega
member
Mesaje: 128
Membru din: 20 Mar 2009 19:07
Contact:

Mesaj de colega » 29 Apr 2010 17:41

Ai gasit undeva MkI?

Lucky SOB!

Avatar utilizator
ochirosii
senior member
Mesaje: 493
Membru din: 28 Oct 2008 22:57
Localitate: pe site.pe balta.....

Mesaj de ochirosii » 02 Mai 2010 15:51

Salut Dan

Eu detin armaliturile MK III ,12.8'(3.80m) versiunea 3lbs actiune parabolica,le am de 4 ani si nu-mi vine sa le dau ,in dril sant superbe si ai control asupra pestelui,am ales versiunea de 3lbs ca sa pot combina 2 lucruri utile pt mine ca pescar si anume sa simt drilul si sa pot lansa cu ele pe anumite balti unde nu am voie cu navomodelul,versiunea de care zici tu sant greu de gasit in schimb te poti reorienta spre FBS-uri lansete care le-am avut in mana cu ceva saptamani in urma (2.75 si 2.50lbs),aceste lansete sant mai subtiri decat armaliturile ,o lucrare tipic englezeasca super fina iar in dril iti dau o satisfactie/feeling nebuneasca ,pretul lor era de 238 bucata cea de 2.50lbs/3.60m si 278 cea de 2.75lbs 3.60m.Si sa nu uit ,in aruncari sa nu te astepti la mega lanseuri ,eu cu ale mele am scos chinuit 100m dar nici nu am incercat sa le incarc la maxim iar cum pe aici pe la mine pescuiesc numai la plantat........

Parerea mea? FBS-ul de 2.50 e muuuult mai fain decat armalite !cand ma pun cu bugetu la punct stiu ce am de ales !

numai bine !

m_dan
junior member
Mesaje: 50
Membru din: 28 Sep 2006 08:45
Localitate: Cluj

Mesaj de m_dan » 03 Mai 2010 10:26

multumesc mult pentru raspunsuri

Scrie răspuns