JRC Defender 3.60m 3.25 lbs sau Cormoran Eliminator ES 3 lb

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
briche
junior member
Mesaje: 33
Membru din: 04 Mai 2010 14:11
Localitate: sibiu
Contact:

JRC Defender 3.60m 3.25 lbs sau Cormoran Eliminator ES 3 lb

Mesaj de briche » 04 Mai 2010 14:23

Buna sunt nou pe forum si vreau sa imi comand 2 lansete de crap. Dupa lungi tururi pe forumuri de specialitate m-am orientat spre cele 2lansete, care sa se incadreze in banii ce imi permit sa ii dau...Va rog sa imi dati un sfat care ar fi mai buna dintre ele?

Darius_Tm
senior member
Mesaje: 328
Membru din: 22 Apr 2008 18:06
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Darius_Tm » 04 Mai 2010 15:09

Cormoran Eliminator Es pica din start,mai bine alegi varianta veche,este mai buna.Cormoran Eliminator este o lanseta bunicica in banii ei,dar, sunt sensibile la imbinare si din aceasta cauza unele mai cedeaza in lansare.Jrc Defender merita toti banii,se incarca optim cu plumbi de 100 grame,poti forta si cu plumbi de 115 grame si este placuta in drill, avand si destula forta in lansare.Vezi daca mai este valabil anuntul cu Defender-urile de vanzare si iesi la jumate de pret fatza de Eliminator.Eu am avut si Cormoran Eliminator si am fost multumit de ele,dar lansam cu frica sa nu cedeze la imbinare,auzind si de la alte persoane ca au fost cateva lansete ce s-au rupt in lansare.Avand in vedere pretul mai mic eu zic sa mergi cu incredere pe Defender, nu vei regreta si nici nu vei pierde multi bani la urmatorul upgrade.

briche
junior member
Mesaje: 33
Membru din: 04 Mai 2010 14:11
Localitate: sibiu
Contact:

Mesaj de briche » 04 Mai 2010 15:29

preturile sunt cam la fel, sau cel putin asa le-am gasit eu, pe baiatul cu defenderurile de vanzare l-am ratat cu o ora, le daduse deja...ms mult de raspuns, mai astept si alte pareri daca mai cunoaste cineva cele doua lansete

Scrie răspuns