Marker cu Baterie Carp Expert

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde ovideli » 30 Aug 2011 19:09

va salut baieti si va rog ajutati-ma cu un sfat:
e buna de ceva baliza asta? pretul e putin cam mare? (308,75 ron :shock: )
ovideli
new member

Mesajde arnold_glodean » 30 Aug 2011 19:49

pai eu am vazut acest marker undeva la 25ron
in bani aia iti iei doua balize atropa
sigur ai vazut bine pretul

Am vazut markerul respectiv luna asta la o partida de pescuit la niste cunostiinte,mi sa parut chiar bunicel era la vreo 100m in larg si se vedea bine
arnold_glodean
junior member

Mesajde ovideli » 31 Aug 2011 14:02

nu pot sa dau numele site-ului unde le-am vazut, dar pretul chiar ala este. Si eu am crezut ca nu vad bine, dar mi-am pus si ochelarii :lol: :lol:

pe un alt forum mi-au fost recomandate balizele de la energo si maver, aveti idee la ce magazine online le-as putea gasi?
Multam anticipat
ovideli
new member

Mesajde marian_popescu » 31 Aug 2011 22:16

markerul carp expert se gaseste si in locul de unde provine (niro) cu 22 de lei, doar ca nu e inscriptionat. nu cred ca l-ai vazut la acest pret, ori e vreo greseala

momentan, folosesc pentru distanta un set de mini-markere no name, dar cu care arunc foarte bine la distanta. problema e ca, fiind mic si usor, se incurca in aruncare frecvent si trebuie sa mulinez sau sa zmucesc de cateva ori din lanseta pana se descurca. destul de enervant, dar...bun pt distanta. 5 lei bucata
am folosit si korda, foarte bune, dar cam piperate la pret. sunt, totusi, consumabile, asteapta-te sa mai si pierzi dintre ele. am folosit ceva vreme pe cele de la jenzi, dar nu se mai gasesc, bune si alea
momentan, cel mai bine ma impac cu k-karp. am un set de 3, pe care le-am folosit doar vreo 3 partide. sunt markerele care se ridica cel mai repede. se var foarte bine (ai 3 culori de unde sa alegi), ieftine, bune si pentru lanseuri si sunt mai rezistente decat par la prima vedere
marian_popescu
veteran

Mesajde MirceaB » 01 Sep 2011 08:17

Cred ca se face o confuzie - ovideli se referea la baliza nu la marker, de unde si diferentele mari de pret.
MirceaB
member

Mesajde ovideli » 01 Sep 2011 10:45

corect mircea (este vorba de balize cu autoaprindere pe timp de noapte din troansoane mufabile, se balizeaza locul de nadit sau structuri, numai din barca se pot monta in apa)
- totusi ma poate ajuta cineva de unde sa cumpar balize maver sau energo?
multam anticipat
ovideli
new member

Mesajde Sharky » 01 Sep 2011 19:08

alege atrospot cu atrotube varianta de 2 m
in ape mai adanci de 2 m nu are rost sa folosesti tub pt ca se va "culca" f greu sau deloc in cazul in care linia se va incurca de el, folosesti o baliza h de care agati atrospotul
evita ledul albastru pt ca e cel mai putin vizibil
atrospot 145 lei, atrotube 2m 69 lei, balize H 15-20 lei
Dan Petre aka Sharky
www.drcrap.ro
Carping Club
Sharky
member

Mesajde Cata » 25 Sep 2014 23:11

Ca sa nu deschid un topic nou imi poate zice si mie cineva diametru exterior al unei balize ATROTUBE si daca ii posibil si diametrului interior??
Raman dator!
Respecte! :bere:
Fir intins!
Cata
member

Mesajde Cata » 30 Sep 2014 21:19

Chiar nimeni nu se ofera sa intinda o mana????
Respecte!
Fir intins!
Cata
member

Mesajde Cata » 13 Oct 2014 21:02

Mi-as face 1-2 la servici... Dintre toti "colegii" de forum chiar nimeni nu se ofera sa deie o mana de ajutor?
Ii chiar asa greu? :roll:
Fir intins!
Cata
member

Înapoi la Echipamente si accesorii