Shimano ,Chub sau Fox

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde andita66 » 08 Iul 2012 20:36

Salut, am doua bblc 2012 medium si sunt indecis in ceea ce priveste batul potrivit pentru aceste mulinete.bugetul ar fi undeva la 1200 lei pentru doua bete .Si am 3 variante chub outkast plus 50 3.90 si 3.5 lb ,shimano beastmaster bx 3.90 si 3.5 lb sau fox warrior S 3.90 si 3.5 lb.Rog poseorii de bete de acest gen sa mi dea niste sfaturi daca se poate .va multumesc
prindeti si eliberati,si nu o sa regretati!!!
andita66
junior member

Mesajde bogdan ungureanu » 10 Iul 2012 14:27

chub
;-)
Catch & Release
bogdan ungureanu
veteran

Mesajde ANTON ADRIAN » 20 Iul 2012 08:33

Eu as opta pe fox .... Pt ca sunt bete exceptionale si nu foarte scumpe iar porma chub ;-) . Acuma depinde de bugetul tau si ce ce tiai dori de la aceste bete.?
ANTON ADRIAN
member

Mesajde Marius.V.B. » 28 Iul 2012 00:01

Nu am folosit deaocamdata bblc-urile medium ca sa stiu cum s-ar "pupa" pe lansetele pe care le-ai adus tu in discutie dar eu unu' as merge pe Chub. Vezi ca nici la BeastMaster nu este rau. Pe totalfishing.ro aveau promotie la BeastMaster, pret foarte bun, undeva la 5mil si un pic bucata. Acum nu stiu daca mai au promotia...poti incerca. De Fox nu vreau sa fac nicio referire...nu le-am folosit niciodata...
Marius.V.B.
junior member

Mesajde andita66 » 29 Iul 2012 23:28

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, am ales beastmaster .Le am si testeat deja pe balta si din punctul meu de vedere se potrivesc foarte bine cu bblc medium,insa batul mi se pare putin cam greu in rest nu am nimica sa i reprosez se comporta ok din toate punctele de vedere..fire intinse
prindeti si eliberati,si nu o sa regretati!!!
andita66
junior member

Înapoi la Echipamente si accesorii