echipament ideal

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde bgdan » 29 Iul 2012 15:31

Salut,
pescuiesc de ceva timp, dar am niste scule vechi lasate mostenire de catre un unchi.
M-am gandit sa-mi inoiesc sculele cu ceva cu care sa aduc mai usor crapul la mal.
Am citit ceva topicuri pe aici pentru a-mi face ceva idei, dar as dori niste sfaturi pentru:
- echiparea ideala a unei lansete pentru lansarea la distanta: dimensiune lanseta, mulineta ce dimensiune sa aiba tamburul? grosimea firului, greutatea plumbului etc
Tot ce-mi doresc este sa lansez la distanta.
bgdan
new member

Mesajde gimi_mures » 29 Iul 2012 22:21

[quote="bgdan"]Salut,
pescuiesc de ceva timp, dar am niste scule vechi lasate mostenire de catre un unchi.
M-am gandit sa-mi inoiesc sculele cu ceva cu care sa aduc mai usor crapul la mal.
Am citit ceva topicuri pe aici pentru a-mi face ceva idei, dar as dori niste sfaturi pentru:
- echiparea ideala a unei lansete pentru lansarea la distanta: dimensiune lanseta, mulineta ce dimensiune sa aiba tamburul? grosimea firului, greutatea plumbului etc
Tot ce-mi doresc este sa lansez la distanta.[/quote]
Salut.
Sunt destule discutii pe tema lansatului la distanta atat pe acest forum cat si pe altele.Trebuie doar sa ai timp si sa cauti.Tot ce-ti doresti e sa lansezi la distanta sau sa prinzi peste? :D
Spor la cautat.
Lipsurile creeaza uzura fizica si morala !
gimi_mures
member

Mesajde silviu_ms » 30 Iul 2012 07:49

:lol: ...
silviu_ms
senior member

Înapoi la Echipamente si accesorii