Fox Warrior S vs Chub S Plus vs Prologic Classic Carp

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde acidutzu » 09 Sep 2012 21:54

Salut,
Vreau sa achizitionez un set de lansete si nu ma pot hotari. As ruga pe cei care au aceste modele de lansete sa ma ajute cu mai multe informatii.
Pescuiesc la distanta, de placere, fara a participa la concursuri. Pretul este in jur de 350 lei/buc. pentru fiecare model. Pana acum am pescuit cu chinezarii si cred ca am terminat stagiul de incepator.
Multumesc de ajutor, fire intinse si fum din frane
acidutzu
new member

Mesajde carpxpert » 10 Sep 2012 18:14

Salut! Eu nu am, dar am pescuit cu Warrior S. mi se pare o lanseta compacta, actiune placuta in timpul drillului, dar totodata buna pentru pescuitul la distanta. Despre celelalte 2 nu prea am ce sa spun doarece nu am pescuit cu ele.
If you want to be happy 1 day get drunk...If you want to be happy 1 month get married...But If you want to be happy all your life start fishing!!!!!
carpxpert
member

Mesajde acidutzu » 10 Sep 2012 19:59

Multumesc pentru raspuns si astept alte pareri de la posesorii acestor tipuri de lansete.Am uitat sa precizez ca toate modelele de mai sus sunt de 3,9 m, 2 bucati, TC 3,5 lbs.
acidutzu
new member

Mesajde acidutzu » 14 Sep 2012 11:55

Salut,
Nu mai este nimeni care are aceste tipuri de lansete pentru a oferi mai multe detalii? Nu cred ca sunteti toti plecati la pescuit si nu mai aveti timp de stat pe forum!
acidutzu
new member

Mesajde acidutzu » 18 Sep 2012 20:02

Cred ca m-am inselat cand am postat pe acest site. Constat ca majoritatea celor care navigheaza pe aici sunt simpli curiosi sau incepatori ca mine, iar restul super-fitosi, care traiesc cu impresia ca daca au bani si super ''scule'' ( de pescuit ) sunt buricii pamantului. Cred ca pe multi dintre ei i-am intalnit pe balta, fara sa ne cunoastem si cu toate chinezariile mele i-am facut sa vorbeasca singuri, in ceea ce priveste numarul si greutatea capturilor (mele). Asta poate fi una din cauzele pentru care nu raspund la post-urile mele, sau intradevar, sunt plecati la pescuit la o superpartida, incercand sa prinda marea captura.
Nu-mi ramane sa le spun decat fire intinse si fum din frane ( pana le ia foc firul ), iar celor de buna credinta le spun ca astept parerile lor. Numai bine si sanatate!!!
acidutzu
new member

Mesajde Albert » 19 Sep 2012 09:48

In loc sa certi lumea de aici mai bine "sapai" pe forum si sigur gaseai informatii despre cele 3 lansete.
Dupa cum vezi doar acest subforum are 57 de pagini...cate din ele ai rasfoit?
Nu stiu daca mai functioneaza functia search dar ar fi bine s-o incerci si pe aia.
Albert
senior member

Mesajde acidutzu » 19 Sep 2012 14:56

Albert,
Daca te-ai simtit certat este problema ta. Am cautat pe toate forumurile, inclusiv aici, si nu am gasit ceea ce ma interesa. Majoritatea discutiilor sunt sumare, unele se termina brusc, iar in altele intra diversi cu alt subiect decat cel de inceput. Tu daca ai informatii despre aceste tipuri de lansete ma poti ajuta, daca nu sa fii sanatos!
acidutzu
new member

Mesajde Neamtul » 19 Sep 2012 21:27

Hai sa te lamuresc.
Din cele trei alege FOX !
Warrior S se compara cu bete mai scumpe, nu cu Classic Carp si S Plus... ;-)
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.
Neamtul
maniac

Mesajde Albert » 19 Sep 2012 23:12

Ok.Iarta-ne ca nu sapam noi pe forumuri pentru tine.
Desi atitudinea ta nu prea ma inspira iti dau un sfat: du-te si vezi betele "live".Nu-ti cumpara nimic bazandu-te doar pe ce gasesti pe net.
Sanatate si tie.
Albert
senior member

Mesajde Marius.V.B. » 20 Sep 2012 00:10

[quote="Albert"]Ok.Iarta-ne ca nu sapam noi pe forumuri pentru tine.
Desi atitudinea ta nu prea ma inspira iti dau un sfat: du-te si vezi betele "live".Nu-ti cumpara nimic bazandu-te doar pe ce gasesti pe net.
Sanatate si tie.[/quote] :bere:
Marius.V.B.
junior member

Următorul

Înapoi la Echipamente si accesorii