Fox Warrior S vs Chub S Plus vs Prologic Classic Carp

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde acidutzu » 20 Sep 2012 07:47

Singurele bete care se pot vedea ''live'' sunt Fox, in Bucuresti, ca in Ploiesti sunt numai chinezarii sau ''de firma'' dar ieftine si proaste.
Nici chestia cu ''live'' nu sta in piciare, o lanseta se probeaza cel mai bine pe balta, din aceasta cauza am apelat la experienta unora dintre voi. Nu va obliga nimeni sa sapati pentru mine pe forumuri, am facut-o eu destul de mult in ultimele luni, dar credeti-ma ca nu am gasit ce trebuia. Pentru mine este interesant sa raspunda cei care au aceste tipuri de lansete sau care au pescuit cu ele.
Multumesc pentru raspunsuri
acidutzu
new member

Mesajde andrei_81 » 21 Sep 2012 17:26

eu iti recomand foxu e super tare sincer un prieten are shimano best master si iam dat sa arunce cu batu meu si dadea mai mult cu foxu
prinde si elibereaza
andrei_81
member

Mesajde acidutzu » 21 Sep 2012 19:05

Toti cei care mi-au raspuns pana acum m-au sfatuit sa aleg Fox Warrior S si pentru acest lucru le multumesc foarte mult.
Totusi, nu inteleg un lucru la Andrei ( sper sa nu te superi ):tu ai aceste lansete, dar te interesezi de Chub Outcast si Prologic Tournament, recunosc mai bune si mai scumpe fata de modelele vizate de mine! Ce te face sa renunti la ele. tinand cont de faptul ca nu le ai de mult timp? Sper sa fac o investitie buna si sa nu fiu nevoit ca peste un an sa postez la rubrica vanzari! Astept si alte pareri de la cei care cunosc cele 3 modele.
Multumesc
acidutzu
new member

Mesajde acidutzu » 25 Sep 2012 13:22

Nu mai pescuieste nimeni cu aceste modele?
acidutzu
new member

Mesajde andrei_81 » 28 Sep 2012 12:35

iati fox warrior s fara discutii eu am avut betele aste bete foarte bine lucrate placute in dril si foarte nervoase plus ca sunt usoare se pupa bine cu okuma powliner
prinde si elibereaza
andrei_81
member

Mesajde andrei_81 » 28 Sep 2012 12:36

iati fox warrior s fara discutii eu am avut betele aste bete foarte bine lucrate placute in dril si foarte nervoase plus ca sunt usoare se pupa bine cu okuma powliner
prinde si elibereaza
andrei_81
member

Mesajde acidutzu » 19 Oct 2012 17:26

Va salut,
Dupa cateva saptamani de la deschiderea acestui topic, studierea tuturor forumurilor de pescuit si incercarea multor lansete, din cele 3 modele pe care le-am propus initial am reusit sa achizitionez un set de... 4 lansete Sonik SK 3 SH, la un pret aproape de cel postat initial, pe care le-am echipat cu mulinete Okuma PL 860.
Multumesc tuturor celor care mi-au raspuns aici sau pe mp si va sfatuiesc, pe cei care sunteti sau veti fi in situatia mea, sa nu va grabiti sa cumparati pana nu testati tot ce va pica in mana. Am invatat ceva in ultima perioada: cu cat citesti mai mult, cu atat stii mai putin, pentru ca de multe ori, la pescuit, ca si la fotbal se pricepe toata lumea.
Le-am testat la o partida de casting, iar maine intra la apa.
Va urez sa aveti fire intinse!
Pentru cei care vor mai multe informatii despre experienta mea va stau la dispozitie, aici sau pe mp.
acidutzu
new member

Anterior

Înapoi la Echipamente si accesorii