chub outkast vs prologic turnament

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde andrei_81 » 20 Sep 2012 22:29

salutare am si eu o intrebare ce mi-ati recomanda intre noul model de la chub outkast si prologic turnament ce am eu nevoie sa dau tare in bat fara sa am surprize pescuiesc si cu momitoare dar si cu saculeti solubili am inteles ca prologic turnament sunt cam moi
prinde si elibereaza
andrei_81
member

Mesajde Rahan » 21 Sep 2012 21:36

Am avut si chub si prologic. Cumpara prologic.
Rahan
senior member

Mesajde andrei_81 » 21 Sep 2012 22:19

ai avut chub outkast modelul nou adica plus am inteles ca prologic turnament e cam moale si daia te intreb
prinde si elibereaza
andrei_81
member

Mesajde andrei_81 » 21 Sep 2012 22:21

pentru momotor ar fi mai bun chub plus decat prologic adica vorbeau uni ca la chub poti sa dai mai tare in ea multi mi-au recomandat prologicu
prinde si elibereaza
andrei_81
member

Mesajde andrei_81 » 28 Sep 2012 12:33

am ales prologicu si nu imi pare rau o bijuteri de lanseta uluitoare de subtire si plina de forta am dat in ea cu plumb de 4 oz so rup dar n-am reusi chubu plus o prostie atata lume il lauda cand am vazut-o mpentru prima oara am crezut ca a grasit ala ce lanseta sa imi arate maneru foarte scurt nu am inaltimea de 2 metri am 175 deci pentru mine avea maneru foarte scurt mandrina varza avea filetu de la mandrina foarte mic sanse mari sa scape sau sa se dea peste cap daca o strangeti putin mai tare cand o ti in mana toata greutatea se lasa pe fata si lucrata f prost am avut 3 fox warrior s care le-am vandut aratau mai bine ca outkast plus fara discutii si plus ca sunt f usoare si dai in ele cu momitoru plin erau peste outkast si fac pariu cu oricare ca daca dau cu foxu arunc mai mult decat cu outkastu plus
prinde si elibereaza
andrei_81
member

Mesajde dracu03gpp » 30 Sep 2012 23:46

andrei, daca nu te superi, te-as intreba de ce ai vandut fox warrior s si ai cumparat prologic ? sau cum ti se pare prologic-ul in comparatie cu fox ? Mersi
dracu03gpp
new member

Mesajde Neamtul » 01 Oct 2012 07:31

Exact, spuneai ca le dai pentru ca nu ai timp pentru pescuit si acum ti-ai luat Prologic.
Daca tot ti-ai luat alte bete, explica-mi si mie ce are Tournament in plus fata de Warrioe S. Nu de alta dar eu nu prea cred ca are raport calitate/pret mai bun decat Fox.
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.
Neamtul
maniac

Mesajde acidutzu » 01 Oct 2012 20:46

[quote="Neamtul"]Exact, spuneai ca le dai pentru ca nu ai timp pentru pescuit si acum ti-ai luat Prologic.
Daca tot ti-ai luat alte bete, explica-mi si mie ce are Tournament in plus fata de Warrioe S. Nu de alta dar eu nu prea cred ca are raport calitate/pret mai bun decat Fox.[/quote]

Neamtule tot respectul meu pentru aceasta intrebare si asteptam raspunsul la intrebarea ta, daca intre timp andrei nu s-a lasat de pescuit...
acidutzu
new member

Mesajde andrei_81 » 23 Oct 2012 22:16

am ales prologicu are 380 grame este ultra slim in aruncare te ajuta mult mai ales cu plumbi turnament are rezerva mare de putere iar in dril zici ca nu este adevarat e subtire cat un fix mai gros componente de calitate le bagasem la vanzare ca vroiam sa mi cumpar century focal sistem dar bine ca nu le-am vandut cu momitor de 45 grame incarcat dau 120 mm cu bbrlc si cu fir ultima distance de 30 care mi se pare cel mai bun fir d aruncat foxu l-am dat sa trec la ceva mai bun asa simtem eu nevoia dar in iarna o sa mi cumpar iar un set de fox sa le am de pescuit cand ma duc la braila diferenta intre ele 2 este ca prologicu arata de zici ca nu este adevarat eu unu nu am vazut lanseta mai frumosa ca ea e foarte placuta in dril iar in aruncare te ajuta mult eu unu am dat so rup si nu am reusit la fox il incarci mai mult mai bine cu greutati mai mari dar nu e placut in dril ca prologicu de la 5 kg in sus simti placere la prologic de la 1 kg iar la un crap de 15 kg e de nedescris senzatia dar sincer foxu se pisa pe multe bete mult mai scumpe
prinde si elibereaza
andrei_81
member

Mesajde andrei_81 » 23 Oct 2012 22:20

nu va mai luati dupa nimeni nu mai cereti pareri de lansete cel mai bine e sa va duceti la magazin sa le probati eu asa am facut eram disperat sa mi cumpar chub outkat si eram gata sa l comand fara sa l vad norocu meu a fost ca nu l-am comandat si cand am fost la magazin sa l vad ma dezamagit total
prinde si elibereaza
andrei_81
member

Următorul

Înapoi la Echipamente si accesorii