Centrul de greutate a lansetei

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde carpxpert » 04 Oct 2012 14:06

Am o intrebare...... Unde trebuie sa fie centrul de greutate al unei lansete fara si cu mulineta. Este vorba de o lanseta de crap de 3.6-3.9m .
Mi se pare ca este o problema. Centrul de greutate este momentan la 30cmdeasupra mandrinei cu mulineta si la aproximativ 60 cm fara mulineta. Mie nu mi se pare normal. Imi suceste incheietura...
If you want to be happy 1 day get drunk...If you want to be happy 1 month get married...But If you want to be happy all your life start fishing!!!!!
carpxpert
member

Mesajde max-carpfishing » 10 Oct 2012 19:54

Pe mine personal nu ma interesat niciodata si sincer nici nu m-a deranjat chestia asta cu echilibratul lansetei...folosesc doua seturi de cate 2 bete de 13" 3,50 lb diferite ca marca,iar mulinete la fel,am 4 si 4 buc total diferite ca marime/greutate/marca...le folosesc in functie de balta pe care merg.Poate te ajuta articolul de pe link:
http://pescar-avatar.ntpromo.ro/Tehnica ... setei.html
Elibereaza-l,s-ar putea sa-ti ofere alte emoti in viitor!!!
max-carpfishing
junior member

Înapoi la Echipamente si accesorii