Recomandare cort

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde max-carpfishing » 10 Oct 2012 19:26

Salut...din corturile enumerate mai jos...pe care mi-l recomandati?
Multumesc.

Nash Brolly Dome
Nash H-Gun 2 man dome Overwrap
Nash H-Gun Strongbow Bivvy MK2
Nash Oval Plus
Nash Hog
Nash H-Gun 2 man dome
Nash Profile X
Nash Titan 1 man Overwrap Extreme Canopy
Nash Titan 2 man Overwrap
Nash Double Top Extreme MK3 2 man Pavimento In PVC
Jrc Sti X-Lite Sovratelo Aggiuntivo
Nash Double Top Professional MK3 Sovratelo Aggiuntivo
Elibereaza-l,s-ar putea sa-ti ofere alte emoti in viitor!!!
max-carpfishing
junior member

Mesajde andrei0001 » 11 Oct 2012 13:08

sincer nu ma pricep la corturi dar daca as alege unul ar fi de 2 persoane....
andrei0001
junior member

Mesajde Cucu Ionel » 11 Oct 2012 17:16

Nash Titan 2 men, with overwrap ! ;-) :D
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru
Cucu Ionel
senior member

Mesajde max-carpfishing » 11 Oct 2012 20:34

Salut si multumesc dle Ionel :D mie parca imi face cu ochiul NASH DOUBLE TOP EXTREME MK3 2 MAN ...pun totusi niste link-uri cu ele,poate mai sunt ceva pareri...pun link pentru ca vad ca [img][/img] nu merge pe forum.
TOP EXTREME MK3 2
http://www.blackhooksnc.com/dettagli.as ... egoria=227
Nash Titan 2 man Overwrap
Apropo,am vazut pe site si o masuta nash,este mai ok ca aceia de la fox?vreau sa-i iau lui fiumeu una....de fapt i-o pasez pe a mea si imi iau eu alta noua
:lol:
max-carpfishing
junior member

Mesajde Cucu Ionel » 11 Oct 2012 20:50

Este suficient sa te uiti doar la caracteristicile corturilor, Titan are folie de impermeabilitate de 15000 pe cand celelalte au de 5000 sau 10000. Nu mai vb. de usurinta de a ridica cortul. :roll:
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru
Cucu Ionel
senior member

Mesajde max-carpfishing » 12 Oct 2012 19:06

Am vazut aseara pe you tube cum se monteaza ambele corturi...de treaba cu impermeabilitatea nu stiam,pentru ca pe site nu spun nimic,inafara de pret :-( Cred ca imi voi lua un Titan zilele acestea,cu toate ca sotia l-a caracterizat:parca ar fi o "colivie" !!!Asa a spus si despre mulinete cand le-am schimbat...ca sunt prea grele si mai ales foarte urate fata de cele vechi :lol:
Apropo de masuta aia de la Nash...nu ar fi mai buna decat cea de la Fox?(pe site nu da nici un amanunt despre ea),eu ma gandesc ca parca ar da mai bine sa fie si ea tot Nash. :-(
max-carpfishing
junior member

Mesajde Albert » 15 Oct 2012 12:14

Intra pe site-ul Nash, acolo ai toate specificatiile...sau nah, aproape toate.Oricum, descrierile de pe alte site-uri tot de acolo sunt luate.

De exemplu toata gama de corturi si umbrele o vezi in lik-ul de mai jos(copy/paste ca amaratu' asta de forum nu mai functioneaza)

http://www.nashtackle.co.uk/bivvies-and ... roductList

Edit: Opa...forumu' stie link fara sa-i pun eu..nice ..si zambilici..interesant :lol:
Mdeah..italic, bold sau alte "desene" inca nu cunoaste.
Albert
senior member

Mesajde Marius.V.B. » 02 Dec 2012 00:26

Salut,

din curiozitate intreb, ai facut achizitia pana la urma? Si daca da, ce ai cumparat? Adica informeaza-ne si pe noi bre colegu' !!! :lol:

Cu respect
Marius.V.B.
junior member

Mesajde max-carpfishing » 02 Dec 2012 11:36

Salut :-) Nu am achizitionat inca nimic...cum investitia se ridica la o suma destul de mare si eu nu sunt UniCredit Tiriac Bank :mrgreen: ( si sunt patit cu mag. on line...chiar acum cu o lanseta fox) ),vreau sa vad marfa inainte de a o cumpara...cum la magazinul din link unde as fi putut sa merg nu aveau cortul complect,ci doar podeaua si chestia aia de folie optionala,la vremea aceia am lasat-o balta.Pana sa gasesc un magazin mai aproape de mine care sa aiba cortul complect,am cazut de la vreo 4 metri inaltime pe un zid,mi-am rupt 7 coaste,toate in doua locuri,a urmat spitalizare o saptamana si ceva,covalescenta,etc.Culmea ca intre timp am mai pus-o si de o amenda grasa de circulatie,amenda care mi-a dat peste cap invernal upgrade plan top secret :lol: asa ca a trebuit sa aman pana prin Februarie investitia si momentan sa ma limitez doar la a schimba betele si rod podul.
max-carpfishing
junior member

Mesajde Marius.V.B. » 02 Dec 2012 13:07

Aoleoo, pai nu stiu cum sa spun dar ai cam avut ceva ghinioane in ultima vreme... Am intrebat pentru ca si eu sunt in proces de cautare al unui cort si oscilez intre cateva corturi, printre care si Nash Double Top Extreme MK3 (2 pers). Dac fac eu pasul inaintea ta, am sa revin cu inpresiile de moment. Insanatosire rapida. ;-)
Marius.V.B.
junior member

Următorul

Înapoi la Echipamente si accesorii