Alegere spod

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde max-carpfishing » 12 Noi 2012 15:04

Salve :-) In primul rand am o nelamurire legata de un spod...deci am gasit un spod sh Fox Horizon Spood 12ft-4,25lbs,care din cate vad costa 100 de euro...uzat!?! este chiar asa de performant acest spod de costa atata?se merita sa dau pe el 100 de coco?pentru ca vad ca un spod Leon Hoogendijk Basic Instinct 12-450, 12ft-5,00lbs nou este 119 coco!!!In fine m-ar interesa cateva recomandari,daca se poate tot de pe la Fox,cel putin sa am tot setul de bete din dotare marca Fox ...apropo exclus Shimano BM spod.Multumesc :D
Mie sincer sa fiu imi cam face cu ochiul cel din link :-(
http://www.pescafish.it/component/page, ... ,27/lang,/
Elibereaza-l,s-ar putea sa-ti ofere alte emoti in viitor!!!
max-carpfishing
junior member

Mesajde max-carpfishing » 13 Noi 2012 09:48

Gata am gasit ce cautam :lol: deci cum la betele Fox modelul Horizon merge perfect un spod tot Horizon,am tot cautat si in final am gasit unde nici nu ma asteptam,culmea si la un pret mai mult decat OK,un FOX Horizon Distance Spod 3,8M 6lbs...chestia tare e ca pe unde stau eu nu se gaseste inca!!! :-( Bun...acum stau si ma gandesc daca nu ar fi mai indicat totusi modelul XT care se gaseste si in varianta de 13" ?Aici ar fi mai mult decat binevenite ceva sfaturi /pareri...m-ar ajuta sa iau o hotarare.
Apropo de spodul care l-am gasit sh...este Horizon SFD,deci nu ma intereseaza.
max-carpfishing
junior member

Mesajde max-carpfishing » 20 Noi 2012 23:48

M-am hotarat sa iau un Horizon XT Spod & Marker,pentru ca in final dupa ce voi reusi sa-mi refac economiile strategice si totodata secrete alocate pescuitului (in puii mei ca aveam banii de bete dositi la ciorap :cry: ),economii la care intre timp a trebuit sa umblu,voi lua sa complectez setul de 2+2,doua Horizon XT.Astfel nu voi putea avea surprize neplacute in viitor ,ca nu pot ajunge cu el acolo unde dau cu lansetele ;-)
max-carpfishing
junior member

Mesajde soare33 » 12 Ian 2013 10:19

:lol:
soare33
member

Mesajde soare33 » 12 Ian 2013 10:40

:lol:
soare33
member

Înapoi la Echipamente si accesorii