bazuka

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

bazuka

Mesaj de Vali Vesa » 14 Iun 2005 16:50

caut bazuka pentru transport lansete.
am 6 lansete de 3.60m si foarte probabil inca 4 de 3.90m.

am vazut pana acum 3 tipuri de bazuka:

-costar 7
-flambeau bazuka
-kis rod carrier

sfaturi, comentarii ref cele de mai sus va rog ??? sisteme de fixare a lansetelor in interior ???

multumesc (conform regulamentului, nu o sa multumesc la fiecare msg) :wink: anticipat
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 14 Iun 2005 17:20

costar - nu poti baga atatea lansete cate ai tu
flambeau - bune (printre cele mai bune) dar cam scumpute, la fel nu stiu daca le poti baga pe toate.
de al treilea nu am auzit

mai exista varianta tub PVC de instalatii + 2 capace + 2 coliere de prindere si ai rezolvat problema la 10% din costul unuia profi.
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 14 Iun 2005 17:28

Vali, nu cunosc aceste modele, dar un coleg de al meu a folosit acuma vrea 10 ani asa ceva o singura data. A lasato in soare si sa indoit de nu mai puteai sa bagi decit Lansete elastice in ea. Mare Atentie !!!

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 14 Iun 2005 18:53

Iliuta Goean scrie:costar - nu poti baga atatea lansete cate ai tu
flambeau - bune (printre cele mai bune) dar cam scumpute, la fel nu stiu daca le poti baga pe toate.
de al treilea nu am auzit

mai exista varianta tub PVC de instalatii + 2 capace + 2 coliere de prindere si ai rezolvat problema la 10% din costul unuia profi.
da, am omis sa spun, nu vreau sa le bag pe toate intr-o singura bazuka.
important e (ca din poze nu se vede interiorul) daca exista sisteme de legare si protectie (burete fagure) in asa fel incat sa pot pune lansetele inauntru fara alte huse.
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 14 Iun 2005 18:55

carprom scrie:Vali, nu cunosc aceste modele, dar un coleg de al meu a folosit acuma vrea 10 ani asa ceva o singura data. A lasato in soare si sa indoit de nu mai puteai sa bagi decit Lansete elastice in ea. Mare Atentie !!!
merci bruno,
dar cred ca acum 10 ani altele erau materialele. ce am vazut pana acum, sunt din plastic gros si dur, nu cred ca se mai poate intampla asa ceva. SPER :-?
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
fbolocan
member
Mesaje: 192
Membru din: 30 Iul 2004 15:13
Localitate: Bucuresti

Mesaj de fbolocan » 14 Iun 2005 19:57

Vali Vesa scrie: da, am omis sa spun, nu vreau sa le bag pe toate intr-o singura bazuka.
important e (ca din poze nu se vede interiorul) daca exista sisteme de legare si protectie (burete fagure) in asa fel incat sa pot pune lansetele inauntru fara alte huse.
Nu are nici un sistem tip fagure, cel putin Flambeau, intra direct cu husele pe ele, din cate am inteles, chiar daca treci cu masina peste bazooka nu patesc nimic, dar eu nu as incerca :lol:
Ultima oară modificat 14 Iun 2005 19:58 de către fbolocan, modificat 1 dată în total.
Florin Bolocan

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 14 Iun 2005 19:58

in costar poti pune 4 lansete in compartimentele speciale dar inelul de plecare sa nu depaseasca 40
in bazooka le pui la gramada
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Site editor
Mesaje: 728
Membru din: 03 Mai 2004 17:03
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo » 14 Iun 2005 20:12

Cate ceva despre Flambeau Bazuka:

Ambele capete din interior este prevazut cu un materila spongios, un tip de burete.

Are 3 tipuri:
Bazuka II™
Bazuka™
Bazuka PRO™ - acesta este recomnadat pescarilor de crap, care transporta un numar mai mare de lansete cu lungimi care depasesc 3.90 m. Dimensiunea din interior este de 15,2 cm X 185-259 cm.
Pretul pe masura 20.000 ft. adica 3-3.5 milioane de lei.

http://www.flambeau.hu/index.php?bazuka,6095

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 14 Iun 2005 20:20

@ Vali,
Ptr. ce iti trebuie ? Pleci cu Avionul sau ptr. Masina ? Daca ptr. Masina cumpara-ti un Sky Jett si til faci cum vrei tu cu putina indemanare :wink:

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 14 Iun 2005 22:06

carprom scrie:@ Vali,
Ptr. ce iti trebuie ? Pleci cu Avionul sau ptr. Masina ? Daca ptr. Masina cumpara-ti un Sky Jett si til faci cum vrei tu cu putina indemanare :wink:
scuza-ma bruno, dar ce e ala sky jett ???
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Scrie răspuns