Ce mulinete se potrivesc la lanstele Baracuda Storm???

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde Cata » 11 Feb 2013 23:53

Salutare.
Cumnatul meu a achizitionat un set de lansete Baracuda Storm de 3.9m .Vroia sa isi ieie ceva din 2 bucati dar nu avea loc in masina(are un Smart cu 4 locuri).
Daca stie cineva care ii diametru maxim pentru tanburul unei mulinete care sa se potriveasca la aceasta lanseta,facilitind cit de cit o desfasurare mai buna a firului si obtinind o mai buna distanta, atit cit se poate,avind in vedere ca inelul de plecare ii de 30(cred),din pacate nu stiu distanta la care se afla de mandrina :-? .Apreciez orice idee!

Mersi
Respecte!
Fir intins!
Cata
member

Mesajde Pilbak Levente » 12 Feb 2013 11:28

Ceva cu tambur mic pentru ca primul inel este foarte aproape de mandrina!!Eu am avut longbow de 665 si era prea mare parerea mea!!!Mergea mai bine marimea 60
Asteptam primavara
Pilbak Levente
member

Mesajde Cata » 12 Feb 2013 20:40

Salutare
Ai avut aceste lansete? Ca fix la acelasi model si marime ma gindeam si eu ...dar am zis sa intreb sa nu le iau si sa fac vre-o prostie.... De ce zici ca-s mari de 65? A facut vre-o data o bucla pe dupa inelu de plecare??
Daca au avut si altii acelasi lansete si stiu cu ce mulineta"maxima" merge,cum spuneam orice ajutor ii bine venit!
Respecte!
Fir intins!
Cata
member

Mesajde Pilbak Levente » 12 Feb 2013 20:54

bucla nu au facut dar frecarea era uriasa,se auzea firul cum suna si se pierdea la distanta ,dar betele sunt ok rezistente la tavaleala,eu momesc cu el cu bulgari de exemplu :lol:
Asteptam primavara
Pilbak Levente
member

Mesajde Cata » 14 Feb 2013 22:43

Salutare.
Mersi pentru lamurire ...Acuma daca esti amabil, fiiind si singurul care mi-a raspuns(din pacate) stii cumva ce diametru au mulinetele Okuma Longbow de 60? Sa stiu daca se va orienta cumnatu spre alta marca cam ce marime i-ar trebui !
Si mie mi-au placut lansetele is usurele dar au un virf foarte flexibil au fost gindite bine inafara de un singur detaliu:daca inelu de plecare era la mai mare departare de mandrina putea accepta si mulinete mai mari ,era mai bine!
Respecte!
Fir intins!
Cata
member

Mesajde Cata » 17 Feb 2013 21:18

Salutare.
Stie careva cit are in diametru mulineta de 60 Okuma Longbow?
Respecte!
Fir intins!
Cata
member

Mesajde dariusiacob » 18 Feb 2013 11:57

Cata scrie:Salutare.
Stie careva cit are in diametru mulineta de 60 Okuma Longbow?
Respecte!

5 cm. Lb.-urile au o numerotare atipica ce nu respecta tiparele,detalii gasesti intr-un topic mai vechi-vreo 2-3 ani in urma :lol: Sper ca acest raspuns sa nu mai fie sters :lol: ca fiind reclama mascata :!:
dariusiacob
member

Mesajde Cata » 18 Feb 2013 21:43

Salutare
Mersi pt ajutor !
Respecte!
Fir intins!
Cata
member

Înapoi la Echipamente si accesorii