Distanta mufare lansete

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde Cata » 01 Mai 2013 21:46

Salutare
Mi-am cumparat 2 lansete Mtx 8 si una dupa mufare ramine cam 1,5-1,7cm distanta la mufare iar la cealta 2,5-2,7 cm... Intrebare ii : cit loc ar trebui sa ramina la mufarea unei lansete (noi) pentru a o putea utiliza la capacitate maxima fara frica unei defectiuni care pot aparea din cauza mufarii incorecte....
Respecte!!
Fir intins!
Cata
member

Mesajde Cata » 02 Mai 2013 22:11

Salutare.
Un samaritean sau 2...3 nu ma supar .. nu de alta dar ma duc la o partida de pescuit si as vrea sa stau linistit sau nu depinde de caz...
Respecte!
Fir intins!
Cata
member

Mesajde Cucu Ionel » 03 Mai 2013 15:55

Salut Cata. Lasa lansetele asa cum sant, este suficient cat se mufeaza acum, cu timpul vor intra mai mult una in alta. Au mai fost ceva discutii asemanatoare cu ceva timp in urma http://www.crap.ro/forum/phpBB2/viewtop ... 91&start=0
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru
Cucu Ionel
senior member

Mesajde Cata » 03 Mai 2013 17:55

Salutare.
Da topicu asta l-am citit demult ,am intrebat de mufare deoarece am avut inainte de astea Chub Snooper si se mufau amindoua intre 1,4-1,6 cm, nu era raportu asa mare intre distanta ramasa cum ii la mtx si ma gindeam sa nu aiba ceva,stiu ca utilizindu-le cu timpu scade distanta ramasa la mufare.
Mersi.
Fir intins!
Cata
member

Înapoi la Echipamente si accesorii