Butelie camping

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde lucim23 » 13 Iun 2013 16:42

Salutare tuturor, stiu ca nu face parte din "sculele de pescuit" dar e un accesoriu fara de care eu personal nu mai plec de acasa, recent am cumparat o butelie de camping pentru partidele lungi de pescuit pe care le fac, problema ei este ca arde cu flacara foarte mare, chiar daca este data la minim..............toate vasele se ard impreuna cu ceea ce incalzesc..........ma poate ajuta cineva cu vreun sfat sau daca si unde se poate regla asa ceva, butelia e identica cu cea din poza de mai jos.......
http://postimg.org/image/703xf5mvp/
Dam o ........."Bila" ?
lucim23
member

Mesajde tzu_tzu_rel » 14 Iun 2013 08:12

problema e ca ia prea mult aer..chiar nu stiu de poti sa o reglezi..eu am una, abia mi-am incarcat-o, cred ca e din bazar luata(de la moldoveni)..nu?
student in timpul liber
tzu_tzu_rel
junior member

Mesajde Cucu Ionel » 15 Iun 2013 15:04

Trebuie sa-ti schimbi diuza prin care iese gazul cu una cu gaura de un diametru cu cel putin o treime mai mica decat cea actuala. Exact cum se procedeaza la un aragaz obisnuit care are diuze de gaz normal si tu il legi la butelie, trebuie sa-i schimbi diuzele cu altele mai mici in gaura altfel arzi si afumi toate oalele. Daca nu gasesti de cumparat atunci apeleaza la un strungar sa-ti faca alta.
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru
Cucu Ionel
senior member

Înapoi la Echipamente si accesorii