mulineta Okuma LongBow Baitfeeder LG665

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde mariusx35 » 15 Apr 2014 19:39

Salut as vrea sa imi iau 3 mulinete in jur de 200 lei bucata si ma gandeam la Okuma LongBow Baitfeeder LG665 sau stiti ceva in banii astia mai buna ?? Multumesc
mariusx35
new member

Mesajde Claudiu Garlea » 15 Apr 2014 20:01

Daca ai intreba 10 pescari, cel putin 6 din ei ti-ar raspunde ca au folosit-o sau inca o folosesc, fie ca vorbim de pescari de crap sau de somn, care prefera pescutul plantat, din barca sau aruncat din mana. Frana pe spate, baitrunner, 6 rulmenti, tambur de rezerva si tambur de aluminiu principal, are cam tot cei trebuie unui pescar mentionat ma sus.

Ce iti recomand, sa nu te uiti la 50lei si sa-ti iei mulinetele noi, nu se merita sa cumperi modelul asta SH, pentru ca foarte multa lume, are incredere in ele si le cam hingheresc (le trantesc in barca, intr-un fel sau altul le umplu de nisip).

http://www.totalfishing.ro/mulineta-oku ... -5212.html

Daca ma bagi in acei 10 pescari, o sa fiu unul din cei 4, nu ca nu imi place mulineta (ca angrenaj si corp), nu imi plac mulinetele cu baitrunner, sunt mai usor de folosit/pescuit cu ele, doar ca nu ma atrag. Dar mulineta asta, isi merita toti banii. Am folosit Okuma, dar Axeon.

Fir intins!
Imagine
Claudiu Garlea
junior member

Mesajde mariusx35 » 15 Apr 2014 20:25

Multumesc de sfaturi , si eu tot m-am uitat sunt nou asa in pescuit la crap, nu dispun de foarte multi bani dar totusi as vrea sa am cat de cat .
Multumesc inca o data si fire intinse.
mariusx35
new member

Mesajde Claudiu Garlea » 15 Apr 2014 21:02

Daca esti pescar incepator, e indicata pentru tine:

1. Are baitrunner, fiind pescar incepator, poate uiti sa "eliberezi" tamburul dupa ce ai asezat-o pe rod pod.
2. E destul de robusta atat la interior cat si la exterior.
Imagine
Claudiu Garlea
junior member

Mesajde mariusx35 » 08 Mai 2014 23:15

MI-am cumparat pana la urma Okumele sunt foarte multimit de ele . Sunt foarte faine
mariusx35
new member

Înapoi la Echipamente si accesorii