Fire

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Re: .....

Mesaj de carprom » 13 Sep 2005 14:37

HackBv scrie:cred ca voi prefera incurand sa nu mai am treaba cu acest forum ca de fiecare data cand am pus o intrebare am avut parte de critici in loc de raspunsuri singurul care mi-a raspuns fara sa bata campi a fost RazvanV si Adriano asa ca felicitari si imi pare rau ca nu toti oameni sunt ca voi
Hack, la intrebarea ta, poate sa fie fel si fel de raspunsuri. Eu cred ca a fost o Stiuca, sar putea sa fi fost si altceva. Tu crezi ca Razvan sau Adriano stiu ce a fost ? Si ei vor presupune una sau alta......

HackBv
member
Mesaje: 278
Membru din: 07 Sep 2004 12:31

.....

Mesaj de HackBv » 13 Sep 2005 14:40

carprom scuze de tine uitasem si tu dai raspunsuri calumea intrebarea era ce sar fi putut intapmla sa fi fost vreun peste care taie firul sau am folosit eu un textil prea subtire asta era tot ce vroiam sa shtiu. :P thx de raspuns :)

HackBv
member
Mesaje: 278
Membru din: 07 Sep 2004 12:31

....

Mesaj de HackBv » 13 Sep 2005 14:41

scuze ca sunt putzin artzagos dar de vreo 2 saptamani ma chinui sa inregistrez o asociatzie si sa inchei nishte contracte de colaborare cu nishte balti shi nishte producatori de produse carp pentru brasoveni si nu numai dar nu prea imi iese sunt putzin agitat si ma mai shi muncesc la un site intre timp :) sorry ca am fost rautacios :)

Moose_master
member
Mesaje: 273
Membru din: 26 Mai 2005 21:12
Localitate: Montreal, Canada

raspunsuri

Mesaj de Moose_master » 13 Sep 2005 20:31

Vechea problema... unu intreaba si altul il ia la carbaza...
Ei si ce daca ? Reformulezi si mai intrebi odata si inca odata si inca odata si ai sa vezi ca cineva tot iti va raspunde. Bine, acum la intrebari de genul : "Auziti ? Cum sa fac si io frate sa prind niste peste?" n-o sa-ti raspunda nimeni (am dat doar un exemplu).

Bun, acum gata cu critica.
Vis-avis de firul gros : parerea mea este ca poti sa folosesti si sufa de otel de ancora de transoceanic ca din ragalii tot n-ai sa scoti crapul. Si nu pentru ca el este Schwarzzenegger, ci pentru ca firul tau este incurcat dupa cine stie ce formatiune dura si face parghie cu acea formatiune. Ce vei reusi insa cu un fir tapan ? Simplu ! Ii vei rupe gura crapului sau iti vei rupe lanseta sau vreun angrenaj al mulinetei.

Parerea mea este ca odata intrat in ragalii, singurul secret este rabdarea si tenacitatea si nicidecum un fir gros.

Stima

Moose
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA

Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

Re: .....

Mesaj de mirceas » 14 Sep 2005 09:48

HackBv scrie:cred ca voi prefera incurand sa nu mai am treaba cu acest forum ca de fiecare data cand am pus o intrebare am avut parte de critici in loc de raspunsuri singurul care mi-a raspuns fara sa bata campi a fost RazvanV si Adriano asa ca felicitari si imi pare rau ca nu toti oameni sunt ca voi
pe Razvan il cunosc si e un baiat prea de treaba si rabdator, era normal sa iti raspunda... dar trebuie si tu sa intelegi ca modul in care te exprimi si scrii e iritant.

fa putin efort si scrie citet si pe intelesul tuturor si iti garantez eu ca raspunsurile vor veni la obiect. nu e o critica la adresa ta, e un sfat dat tuturor. nu ar fi prima data cand se intampla asa ceva pe forum.

sunt curios in ce balta ai pescuit de ai avut asa smucitura si ruptura/agatatura. cu siguranta nu a fost crap...
fir intins!!

www.carpfishing.ro

HackBv
member
Mesaje: 278
Membru din: 07 Sep 2004 12:31

....

Mesaj de HackBv » 14 Sep 2005 09:59

in balta goldcarp am fost pt prima oara in acel loc si am avut dezamagirea de a sta cu boilles si cu porumb in carlige mult timp si abea am prins 4 ciortanei la 1-2 kg si acea trasatura fantoma la boilles.
La sfarsitul zilei inainte cu vreo 30 min de plecare am vrut sa ma distrez putzin si am pus rama groasa pe 2 lansete uimitor am mai scos un ciortan la vreun kg am mai scapat unul ca nu eram atent la lansete pt ca strangeam ce mai aveam pe acolo si am avut si o bucata care a avut dupa simtzul meu din mana peste 5 kg care la mal din cauza ca m-am grabit si-a dat drumu cam asta a fost acolo.

Si din cate am inteles in acel mic lacusor ar fi stiuca mare si ceva somn.

Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de mirceas » 14 Sep 2005 10:21

@HackBV: aici crapul inca nu raspunde la boilies. iti recomand porumbul daca neaparat vrei sa prinzi ceva, insa vei avea parte numai de ciortan. putinele exemplare adevarate sunt greu de pacalit, dar imi place ca iti pune la incercare capabilitatile.

porumb poti pune cat incape. eu nici cu 8 boabe pe fir nu scapam de ciortanica.

e si stiuca mare. de agataturi insa nu poate fi vorba pentru ca fundul e curat. daca dai la rama groasa ai sanse mari sa iti intre somn (care nu e nici el prea mare si in numar foarte mic).
fir intins!!

www.carpfishing.ro

HackBv
member
Mesaje: 278
Membru din: 07 Sep 2004 12:31

....

Mesaj de HackBv » 14 Sep 2005 10:28

cunosc problemele dar totusi incerc si sincer voi incerca cu o nadire intensiva de boilles pe pat de seminte si sa vad ce iese

carpriver
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 22 Apr 2005 11:16
Contact:

RUPTURA

Mesaj de carpriver » 17 Sep 2005 11:20

NU EXCLUDE POSIBILITATEA PREZENTEI LA CARLIG A UNUI PESTE MAI MIC ; DACA INTRA UN SOMN MARE STII CE URMEAZA....TREABA DESTUL DE FRECVENTA LA DUNARE ...FIR INTINS :lol: :lol:

Avatar utilizator
Pop Florin
veteran
Mesaje: 541
Membru din: 01 Aug 2005 20:21
Localitate: Satu Mare

Mesaj de Pop Florin » 25 Sep 2005 18:54

daniel , totusi daca nu ai primit un raspuns concret la intrebare :roll: , eu iti sugerez sa incerci X-CELON , tot de la S-FIX , varianta care o doresti 0,40 sau 0,45 . :wink:
fir intins :D

Scrie răspuns