Ajutor - Scule de pescuit!!!

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Cezar Bibu
member
Mesaje: 251
Membru din: 09 Oct 2003 22:23

Mesaj de Cezar Bibu » 09 Sep 2005 13:11

@carprom,
nu fii asa de convins..chiar asa de saracani cum suntem noi in Romania, mai putem sa dam si noi ceva detalii. Practice, nu comerciale..Asta vizavi si de o postare de-a ta din alt topic..

Cit despre numarul de beri, Horatiu, stai linistit ! Nu beau bere, mai ales la un concurs !Doar Coca Cola rece :-) si cafea calda. Eventual imbogatita cu un strop de Jack... :lol:

HORATIU
new member
Mesaje: 18
Membru din: 07 Sep 2005 13:57
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de HORATIU » 09 Sep 2005 13:26

Cezar, Carprom si Iliuta, multumesc pentru recomandari, voi incerca sa ajung la concurs pe post de chibit, chiar cred ca va fi util. Pana atunci o sa trec, asa cum am spus, pe la magazinele cu articole de pescuit, poate mai invat cate ceva.
Imagine
Îmi place munca, mă fascinează. Pot sta ore în şir să mă uit la ea.

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 09 Sep 2005 14:16

Cezar Bibu scrie:@carprom,
nu fii asa de convins..chiar asa de saracani cum suntem noi in Romania, mai putem sa dam si noi ceva detalii. Practice, nu comerciale..Asta vizavi si de o postare de-a ta din alt topic..:
M-am referit la faptul, ca fiecare da alt sfat. Daca ar face sau ari da toti acelasi sfat, cred ca nu ar mai fi interesant pescuitul
Cit despre vizaviul de alt topic, nu stiu la ce te reveri, asa ca spune-mi fara nici o retinere.

Avatar utilizator
roger
member
Mesaje: 178
Membru din: 04 Iun 2004 12:35
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de roger » 09 Sep 2005 14:48

Iliuta scrie:cea mai buna varianta sa vezi "live" cum se pescuieste
Subscriu.Am stat in spatele echipei Bibu-Pangica la ultimul concurs de la Peris vreo 4-5 ore , in doua zile diferite.Nu m-am apucat sa pun intrebari sau sa ma bag in seama.La unele concursuri , cu miza,poti sa deranjezi cu bagatul asta in seama.Dar si asa ai ce vedea/invata-toptan.
Iliuta scrie:Te sfatuiesc sa nu ratezi inceputul concursului, pregatirile, nadirea, masurarea apei etc, vei avea multe de invatat
Din cauza traficului am pierdut partea asta.Inca imi mai pare rau.

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 10 Sep 2005 10:43

Roger,
Tu erai tipul imbrcat in roz????
Salutari din Miami

Avatar utilizator
florin plesu
member
Mesaje: 203
Membru din: 14 Mar 2005 23:07
Localitate: londra
Contact:

Mesaj de florin plesu » 11 Sep 2005 16:25

@ Horatiu

cred ca mi dau seama foarte bine de problema ta! nu de foarte mult am trecut shi eu prin asta pt ca mi-am reinnoit aproape tot echipamentul...nu ma pot lauda in nici un caz ca ash avea foarte mult timp liber dar daca te pot ajuta cu sfaturi cred ca ash avea cu ce! bashca mai sunt shi super mofturos shi am cercetat shi vazut luni bune pana sa-mi iau nishte lansete sau mai shtiu eu senzori shi alte alea! nu te lasa pacalit de ideea ca ce e scump e shi cel mai bun, dar nici nu umbla cu jumatati de masura, pt ca inteleg ca vrei sa cumperi o data shi bun, shi pui f bine problema! daca ai schita in linii mari cam ce sume ai avea disponibile pt bete, mulinete, senzori, etc probabil ca ai primi mai multe sfaturi! eu i-ti urez bine ai venit in lumea carpfishingului shi multa chibzuinta shi rabdare la cumparat!

Avatar utilizator
cipica
member
Mesaje: 251
Membru din: 21 Aug 2004 09:32
Localitate: bucuresti

Mesaj de cipica » 12 Sep 2005 14:51

Salut Horatiu!!!!!!

Daca iti faci un pic de timp liber, in perioada 20-25 septembrie poti veni la Tancabesti unde se va desfasura cea de-a treia editie a concursului "Boilesmania". Cu siguranta vei intalni pescari experimentati gata sa iti cele mai bune sfaturi. Daca esti interesat cauta-ma acolo si mai discutam la fata locului.

HORATIU
new member
Mesaje: 18
Membru din: 07 Sep 2005 13:57
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de HORATIU » 13 Sep 2005 07:10

@cipica

Multumesc pentru oferta dar, din pacate, pe 19 sept. plec din Buc. si ma intorc abia la inceput de oct. Poate reusesc sa ajung la Crap4Ever si vorbim atunci.

Imagine
Îmi place munca, mă fascinează. Pot sta ore în şir să mă uit la ea.

Avatar utilizator
cipica
member
Mesaje: 251
Membru din: 21 Aug 2004 09:32
Localitate: bucuresti

Mesaj de cipica » 13 Sep 2005 21:55

Merci pt urari!!!! Te astept la Darvari atunci!!!!!!!! numai bine!

Scrie răspuns