ARMALITE

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
carpriver
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 22 Apr 2005 11:16
Contact:

ARMALITE

Mesaj de carpriver » 23 Sep 2005 10:01

Va salut pe toti :lol: pescuieste cineva de pe aici cu ARMALITE-URI?Ma intereseaza o opinie despre 3.90m , 3.5 lbs sau 3.90m , 3 lbs ! Am gasit blank-uri si as fi interesat sa-mi construiesc 2 sau 3 lansete :lol: Fir intins :lol:

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 23 Sep 2005 11:02

Salut, eu am Armalite xxx Gun in 13ft si 3,5 lbs. Ce pot sa-ti spun despre ele este faptul ca sunt foarte rigide. Eu le folosesc la Fluviu.
Ai mai construit vreodata lansete ? Daca vrei poti sa-ti dau distantele dintre inele, dar deabea luni ca atunci ma intorc de la pescuit.

alynlu
junior member
Mesaje: 48
Membru din: 23 Sep 2005 13:01

salut!!!!

Mesaj de alynlu » 23 Sep 2005 13:30

sunt nou venit pe acest form si mai intai cred ca trebuie sa ma prezint ma numesc LUNGU ALIN sunt din craiova si sunt student,am 20 de ani si sunt pasionat de pescuitul la crap.Am hotarat sa intru si eu pe acest form cu speranta ca voi afla si eu mai multe tehnici pt pescuitul la crap.Pescuiesc de 8ani,dar la crap doar de un singur an :-( asa ca va dati seama ca nu am cine stie ce experienta.Va salut inca o data si va multumesc!Si totodata traditionalul FIR INTINS! :lol:

carpriver
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 22 Apr 2005 11:16
Contact:

ARMALITE

Mesaj de carpriver » 23 Sep 2005 13:46

Ca de obicei , @carprom este prompt ; o sa vreau acele distante :lol: pentru lacuri sunt prea rigide?Blank-urile le-am gasit in Germania;daca pleci la pescuit , fir intins :lol:

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 23 Sep 2005 20:31

Salut carprom,carpriver stie tot despre manufacturarea lansetelor :-) a reparat si construit la Galati o groaza,chiar si mie mi-a facut acum 2 saptamini 3 feedere extraordinare,este bun,ajuta-l,da-i detalii :lol:
Te salut si fir intins(daca nu ploua ca la noi ....cred ca ai vazut ce vreme este)

carpriver
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 22 Apr 2005 11:16
Contact:

ARMALITE

Mesaj de carpriver » 24 Sep 2005 09:37

Va salut pe toti :lol: sa raspund la intrebarea pusa de @carprom: da. multe,multe;cand spun construit spun de la a la z ; am prins un crap chinezesc,ten sau cosas de 9.6 kg cu o lanseta construita de mine;martor
chiar @tudorgabriel si pe o vreme ....ploua de 5 ore...drill de 35 minute,fir
0.25 mm climax ...asta este :lol: blank-uri am gasit si HARRISON si acum nu pot sa ma decid..nu stiu ce sa fac ...astept :lol: fir intins :lol:

Scrie răspuns