Rod Pod

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

hefe
junior member
Mesaje: 36
Membru din: 22 Iul 2005 09:11
Localitate: Bucuresti

Rod Pod

Mesaj de hefe » 26 Sep 2005 18:16

Probabil ca nu sunt singurul care cred ca preturile din comertul capitalist pentru rod-pod-uri sunt un picut cam mari, asa ca va intreb:

A incercat cineva sa-si construiasca unul acasa? Ma tare intereseaza subiectul, as vrea detalii despre constructie.

Multam

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 26 Sep 2005 20:10

eu mi-am confectionat un rod-pod din doi trepiezi pentru pescuit pe plaja. i-am luat la colosalul pretz de 3,49 euro bucata, i-am adaptat pentru a putea monta buzzbaruri shi gata. e adevarat ca nu beneficiez de o stabilitate tocmai buna din partea lui dar acolo unde malul imi permite infig picioarele, iar unde nu imi permite il ancorez de la mijloc cu o cordelina. momentan ma multzumesc cu acesta.
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

norisss

rod pod

Mesaj de norisss » 26 Sep 2005 20:15

@XquiZZiT:ai cumva o poza cu ce a iesit din adaptarea ta?

sunt si eu ineteresat de confectionarea unui rod pod....deh pana imi permit sa-mi iau ceva mai acatarii.

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 26 Sep 2005 20:19

ba da, dar nu se vede prea in detaliu, dar ca sa itzi faci o idee te ajuta... http://www.crap.ro/forum/phpBB2/album_p ... pic_id=992
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

norisss

rod pod

Mesaj de norisss » 26 Sep 2005 20:53

@XquiZZiT:ai cumva o poza cu ce a iesit din adaptarea ta?

sunt si eu ineteresat de confectionarea unui rod pod....deh pana imi permit sa-mi iau ceva mai acatarii.

Avatar utilizator
RazvanV
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 07 Iul 2004 09:33
Localitate: Brasov

Mesaj de RazvanV » 27 Sep 2005 08:43

@XquiZZiT

Bun loc, in imagine :lol:

hefe
junior member
Mesaje: 36
Membru din: 22 Iul 2005 09:11
Localitate: Bucuresti

Mesaj de hefe » 27 Sep 2005 08:52

@XquiZZiT
Cam asa ceva m-am gandit si eu. De unde ai luat trepiezii aceea? Probabil ca din afara, dar macar spune-mi orasul sa te intreb de magazin cand ajung pe acolo :) sau pe net...

Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de mirceas » 27 Sep 2005 19:31

@RazvanV si XquiZZiT: cand ati fost ultima oara pe acolo? sunt probleme la trecerea peste pod? s-o fi inundat? ca am intrebat pe multi, dar nici unul nu a mai fost din august...
fir intins!!

www.carpfishing.ro

Avatar utilizator
RazvanV
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 07 Iul 2004 09:33
Localitate: Brasov

Mesaj de RazvanV » 28 Sep 2005 08:16

Nu, saptamana viitoare merg 4 zile.
Mai am un singur obstacol, aprobarea cererii de concediu :-?

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 28 Sep 2005 11:17

@ hefe
le-am luat din finlanda, dar cred ca gaseshi ceva asemanator si pe aici, am un prieten care shi-a procurat unul putzin diferit, dar pe acelasi principiu de la rusi din piatza, deci tu, daca esti din bucuresti, in obor ai toate sansele sa gasesti.

@ mirceas
nu am mai fost acolo de cand e facuta poza

@RazvanV
e bun locul, dar nu cand e impanzita balta de milioane de inshi :cry: :cry: , nu am avut nici o trasatura!
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

Scrie răspuns