avertizoare OPTONIC ???????

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

bogdanix
junior member
Mesaje: 79
Membru din: 31 Oct 2005 14:47

avertizoare OPTONIC ???????

Mesaj de bogdanix » 15 Noi 2005 16:18

sal

am vazut pe magazinul virtual al acestui site avertizoare electronice OPTONIC? a folosit cineva asa ceva? acolo nu scrie nimik de garantie sau detalii tehnice...
pretul de 2.4 mil este pe bucata sau pe set (prezentat in imagine)???????


multumesc

ioon
new member
Mesaje: 12
Membru din: 05 Aug 2003 14:47
Contact:

Mesaj de ioon » 15 Noi 2005 16:38

Salut,

Este pretul pe set.
Setul contine:
- 3 avertizoare digitale
- centrala/pager
- fire pt centrala

Eu am un set de 10 luni - sint exceptionale.
Rezistente la ploaie, 5 tonuri distincte de 'apel', 3 trepte de volum.
Ca marime, sint comparabile cu Fox Micron.

Fabricantul se numeste Sundridge.
Garantie - 1 an.

bogdanix
junior member
Mesaje: 79
Membru din: 31 Oct 2005 14:47

le-am luat

Mesaj de bogdanix » 16 Noi 2005 00:17

ioooooane yo le-am luat...daca nu sunt bune tu esti de vina :lol:
sunt tare curios ce e de capu' lor

chiar nu ai avut pb cu ele?

ioon
new member
Mesaje: 12
Membru din: 05 Aug 2003 14:47
Contact:

Mesaj de ioon » 16 Noi 2005 11:54

Hahaha.
Ai cuvintul meu - anul asta vertizoarele cu pricina au vazut descarcari electrice, ploaie, furtuni . Delta, Darvari ... si inca merg ...
Repet - sint extrem de multumit.
Eu nu folosesc centrala dar am 3 fox illuminated euroswinger la care am inversat polaritatea si le conectez la senzori - :D

Singura problema pe care o au este formatul atipic al bateriilor - dar am gasit la Germanos !

bogdanix
junior member
Mesaje: 79
Membru din: 31 Oct 2005 14:47

hahahh

Mesaj de bogdanix » 16 Noi 2005 15:16

hahaha

deci asta e inconvenientul...bateria....nu e pb asta ...
oricum merci mult pt informatii....
eu deja le-am comandat si astept sa vina :lol: :lol: :lol:

centrala aia poate fi folosita si ca pegr? eu mai adorm in masina sau cort si mi-ar fi de folos

cum e treaba cu swingerele astea ale tale? merg tot pe baterie?lumineaza mult timp?costa mult?

ioon
new member
Mesaje: 12
Membru din: 05 Aug 2003 14:47
Contact:

Mesaj de ioon » 16 Noi 2005 15:38

Swingerele sint de la Fox > au un led in interior si un fir cu jack stereo la capatul dinspde prindere !
Jackul se baga in locul unde intra firul de la centrala/pager - cind trage se aprinde swingereul !
Este o simpla adaptare - swingerul cu pricina este facut special pt a functiona cu senzori fox - in momentul in care trage pestele se aprinde ledul dar sunetul senzorului este taiat !
Altfel spus... ai lumina ... dar renunti la sunet - pt. concursuri este excelent !
PS. Swingerele sint destul de scumpe... dar dupa parerea mea sint cele mai bune de pe piata !
Asta cu lumina e un moft - renunti la starlete noaptea ! :D

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 16 Noi 2005 15:42

ioon, si tu cum le folosesti? cu lumina sau cu sunet?
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 16 Noi 2005 15:56

ioon scrie:Swingerele sint de la Fox > au un led in interior si un fir cu jack stereo la capatul dinspde prindere !
Jackul se baga in locul unde intra firul de la centrala/pager - cind trage se aprinde swingereul !
Este o simpla adaptare - swingerul cu pricina este facut special pt a functiona cu senzori fox - in momentul in care trage pestele se aprinde ledul dar sunetul senzorului este taiat !
Altfel spus... ai lumina ... dar renunti la sunet - pt. concursuri este excelent !
PS. Swingerele sint destul de scumpe... dar dupa parerea mea sint cele mai bune de pe piata !
Asta cu lumina e un moft - renunti la starlete noaptea ! :D
Imi permit sa bag o poza ptr. cei ce nu stiu cum arata :roll:
Imagine

ioon
new member
Mesaje: 12
Membru din: 05 Aug 2003 14:47
Contact:

Mesaj de ioon » 16 Noi 2005 16:00

Thx carprom! :D

Avatar utilizator
RazvanV
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 07 Iul 2004 09:33
Localitate: Brasov

Mesaj de RazvanV » 16 Noi 2005 16:07

ioon scrie: Este o simpla adaptare - swingerul cu pricina este facut special pt a functiona cu senzori fox - in momentul in care trage pestele se aprinde ledul dar sunetul senzorului este taiat !
Altfel spus... ai lumina ... dar renunti la sunet - pt. concursuri este excelent !
Cu un pistol de lipit ai rezolvat problema in cateva minute, adica sa ai si sunet si swingere luminate.

Scrie răspuns