daiwa emcast sau helicon 5600??

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 24 Noi 2005 17:16

:shock: In nici un caz nu m-am gandit la culori si vopseluri :wink:
Powered by two rods

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 24 Noi 2005 17:20

am zis, ...... n-am dat cu paru'....... :lol: :lol: :lol:
Salutari din Miami

nick h.
senior member
Mesaje: 462
Membru din: 01 Iul 2003 10:53

Mesaj de nick h. » 24 Noi 2005 19:10

se pare ca pentru unii strugurii sunt cam acrii...

tudorgabriel ai falsa impresie ca mulinetele scumpe n-ar fi fiabile.
pe langa mulinetele specificate de tine ai pescuit vreodata cel putin un un sezon cu shimano sau daiwa.
sunt convins ca nu.
sa nu crezi ca daca okuma are o gama variata de mulinete inseamna ca sunt cei mai fiabili.
eu nu imi permit sa-mi dau cu presupusul despre lucruri pe care nu le-am incercat si doar mi se pare mie ca ar fi asa.
poate ar fi mai bine ca fiecare sa se rezume la experientele personale.

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 24 Noi 2005 19:23

Daniel Costache scrie:am zis, ...... n-am dat cu paru'....... :lol: :lol: :lol:
:lol: AU,AU,AU.... :lol:
Powered by two rods

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 25 Noi 2005 20:19

nick daca te referi la bani (apropos despre struguri) sa stii ca ai gresit,nu am spus ca mulinetele scumpe nu sunt fiabile ci ca sunt doar mulinete mai bune deoarece pretul dicteaza calitatea dar am mai spus ca mulinetele de xxx sunt valabile intr-o competitie ,ptr. mine un biet pescar amator fara experienta este suficient okuma LB70,face absolut acelasi lucru la un pret de 4 ori mai mic.In alta ordine de idei nu face afirmatii daca nu cunosti persoana cu care vorbesti(virtual vorbind),eu nu presupun ,am pus si eu mana pe mulinete adevarate si stiu cate ceva despre ele,este adevarat sunt novice in acest domeniu dar incerc sa invat :roll:
Si in alta ordine de idei nu cunosc experienta ta si nici tu pe a mea ,in acest caz este bine sa fii rezervat in a face afirmatii nefondate.
Fir intins.

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 25 Noi 2005 20:23

Daniel Costache,eu cred ca este important ce se ascunde in carcasa :roll: ce spui :?: am dreptate :?: sa ne raspunda Nick ce ar trebui sa contina in carcasa o mulineta de xxx ca am vazut ca este bine pus la punct cu Shimano si Daiwa,am dreptate :?:

nick h.
senior member
Mesaje: 462
Membru din: 01 Iul 2003 10:53

Mesaj de nick h. » 25 Noi 2005 21:27

tudorgabriel sarcasmul tau nu are nici un rost. ce se ascunde in carcasa pe mine nu ma intereseaza.
ca sa fac o paranteza asta e cam ca intre dacia mea de pescuit si passatul care e masina mea de familie.
dacia am desfacut-o bucati si am reparat-o de n ori pe cand la passat n-am dat nisi macar odata jos plasticul care acopera motorul.
daca pe tine te satisface lb 70 sa fii sanatos n-am nimic impotriva, dar crede-ma ca nici nu se compara aceste mulinete cu BBLC sau INFINITY.
faptul ca ai pus si tu mana pe aceste mulinete n-are nici o relevanta.
eu nu-mi permit sa-mi dau cu presupusul despre un ansamblu daca nu l-am testat cel putin un sezon.
bagare de seama, prea multi profesori peste noapte si prea multe presupuneri nefondate.

fir intins tudor!

bogdanix
junior member
Mesaje: 79
Membru din: 31 Oct 2005 14:47

Mesaj de bogdanix » 25 Noi 2005 22:42

polemicile astea deloc cordiale nu isi au rostul....scula buna e scumpa si cine are bani sau e destul de pasionat o cumpara. paranteza: am intalnit pe balta un mosulica care a scos crap de 10 kg pe balta salbatica cu o mulineta de 700 de mii si cu un batz la milion.........deci...............


nu contesta nimeni fiabilitatea si standardul ridicat (lux) al unei mulinete cu un pret exorbitant si cu care nu ai sa ai pb poate o viata dar nu sunt de neglijat nici mulinetele mai "prostute" care bat suta $ dar care nu fac parte din categria "lux" si de la care rar poti avea "surprize"

mulinetele scumpe au fost facute ca sa aduca profit mare nu peste mare la mal....

semnat:

"parintele acestui topic" :wink:

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 27 Noi 2005 19:32

Nick ai dreptate referitor la passat,am si eu golf 5 si sunt foarte incantat de el 8) .Da' pana la urma care este problema ta :-( te deranjeaza mulinetele mele sau adevarul despre cum vad eu pescuitul :?: asta este parerea mea ,nu dau bani pe lucruri de care nu am nevoie,ma satisfac mulinetele pe care le am si atat,nu-ti convine :?: asta e :!:

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 27 Noi 2005 19:37

Si am uitat sa-ti spun ceva nick,referitor la "profesori peste noapte",am 40 de ani si sunt nascut pe malul Dunarii(la 500 de metri) si am mers cu tata la pescuit de la 6 ani ,asa ca nu stiu daca as avea de invatat ceva de la tine :wink:
Pace :!:

Scrie răspuns