banax helicon copie ultimate dream runner sau invers?

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 18 Dec 2005 17:31

bogdanix scrie:hahahhahahahahahahahahahahahhaha

m-ai prins Mr. andy....dar e si normal ca banax sa mi se para chiftele..eu "lucrez" numai cu "Daiwa" . hahahahahahahahahahahaha.. :wink:
Draga Bogdan , baga in galerie ceva "lucrat" cu Daiwa sa-mi clatesc si eu putin ochii :-? .Cat despre "chiftelele" de care vorbeai.........ce perioada ai pescuit cu ele....... asa de tare te-au nemultumit ?

Inca ceva , xxx au de vanzare parca Helicoanele ....de cand e fast-food :?:
Auzi ....chiftele.......mai deunazi intrebai ce sa iti cumperi iar acum esti profesorul Townley in mulinete .....

Hai ceau
Powered by two rods

iulian
member
Mesaje: 291
Membru din: 20 Ian 2004 13:11
Localitate: constanta

Mesaj de iulian » 18 Dec 2005 18:12

@bogdanix

1.in anul 2005 ca fir am folosit STREN pe care l-am achizitionat din Buc. desi locuiesc in Constanta ,asta pentru a raspunde punctual .
2. de patru ani pescuiesc cu ceva rezultate la crap cu metode asa zise moderne . am folosit ca mulinete si OKUMA SI BANAX HELICON pina acum cind am trecut la Shimano bblc . Niciodata nu am facut si afirmat judecati asupra materialului si al tehnicii decit dupa o experienta documentata asupra fenomenului .
faptul ca acum ceva luni in urma cereai sfaturi in alegerea mulinetelor intre B.Helicon si D.emcast si este clar ca ai ales fara a avea o experienta in folosirea acestora.
NU ar fi existat acest dialog provocat de catre mine daca acesta ar fi provenit din INFRUNTAREA dintre cei pe care eu ,personal , ii consider ca la acest dialog ar fi avut ceva de zis in PESCUITUL CRAPULUI in ROM.,SI ANUME V.Oana, C.Bibu, A.Musaro,A.VLADEANU, v.MATEIANU,D-NUL OSLOBEANU, I.GOIAN, VLAD PLAVLOVICI , SVONCO .
DACA aceasta enumerare pare prea pretentioasa imi cer scuze celor pe care nu i-am mentionat si mai ales catre iliuta g, pentru ca mi-am permis aceasta divagatie dar sincer nu-mi place directia pe care acest forum a apucat-o dintr-un focar de informatie intr-un canal de comunicatie petru cei fara fond.

multumesc
iulian staicu

ps. de la inceput am semnat cu numele intreg si nu cu ......ix...

Schumi
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 01 Dec 2005 09:16
Localitate: Brasov

Mesaj de Schumi » 18 Dec 2005 18:54

Haideti fratilor,sunt sarbatori ,mai bine renuntati pana la anu cu disputele,ce mai conteaza cine are dreptate..........fair play :!:

bogdanix
junior member
Mesaje: 79
Membru din: 31 Oct 2005 14:47

Mesaj de bogdanix » 18 Dec 2005 18:58

inca ceva....maine ma duc la OSIM sa brevetez priponu' cu baitrunner...

primilor 100 de clienti le fac reducere de 50%

fir intins sub tambur

iulian
member
Mesaje: 291
Membru din: 20 Ian 2004 13:11
Localitate: constanta

Mesaj de iulian » 18 Dec 2005 19:08

@ bogdanix
raspuns agresiv si vag . sincer nu sunt fan banax . m-a deranjat faptul ca verdictul nu a fost dat dupa o experienta de ceva timp cu aceste ustensile .
asa cum s-a mai enuntat pe acest site ,nu sculele prind peste.
ne vedem in 2006 la dirvari , hobaia ,peris .

sarbatori fericite


iulian staicu
constanta

bogdanix
junior member
Mesaje: 79
Membru din: 31 Oct 2005 14:47

Mesaj de bogdanix » 18 Dec 2005 19:19

adevarul de cele mai multe ori doare...

stept tratatele cu interes.

cu respect BOGDANIX !!!

p.s. daca aveam un nume de rezonanta poate il afisam dar inca ma consider un ilustru necunoscut.(cel putin in pescuit)

Schumi
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 01 Dec 2005 09:16
Localitate: Brasov

Mesaj de Schumi » 18 Dec 2005 19:23

Nu a fost chiar asa de greu :wink: ..........felicitari ambilor :lol:

iulian
member
Mesaje: 291
Membru din: 20 Ian 2004 13:11
Localitate: constanta

Mesaj de iulian » 18 Dec 2005 20:14

de obicei am mai mult de 200 ml de fir mono pe tambur , daca vrei sa-ti spun un secret stiut de toti , stringe frina la maxim , pt a arunca cu inaintas textil .

iulian

GEORGE GRIGORE
member
Mesaje: 108
Membru din: 21 Iul 2004 21:36
Localitate: CONSTANTA

Mesaj de GEORGE GRIGORE » 18 Dec 2005 20:15

BOGDANICS,spui ca "baitrunneru si boilisu' s-au adus la noi de scurt timp la noi...."Avand in vedere ca te consideri un ilustru incepator cand ai auzit(citit) prima data de lucrurile astea, si unde?

iulian
member
Mesaje: 291
Membru din: 20 Ian 2004 13:11
Localitate: constanta

Mesaj de iulian » 18 Dec 2005 20:18

trafic usor spre OSIM , TE ASPEPTAM SI PE BALTA , oricare ai vrea tu sa fie .

is
ps. daca nu continuai , era OK .

Scrie răspuns