CE PARERE AVETI DE AVERTIZOARELE COMERCIALIZATE LA CRAP.RO

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Cristi Bolfos
member
Mesaje: 230
Membru din: 12 Feb 2004 18:18
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Cristi Bolfos » 25 Feb 2004 17:33

Eu unu am cumparat setul de 4 avertizoare.Sunt multumit de ele trecand cu brio testul de acasa ....sa vedem cum se comporta pe balta .....

nelu.p
junior member
Mesaje: 97
Membru din: 19 Feb 2004 11:02
Localitate: constanta

Mesaj de nelu.p » 03 Mar 2004 13:24

Am cumparat si eu un set de avertizoare si avand in vedere ca sunt primele pe care le voi folosi sunt nerabdator sa le testez pe balta :!:
As fi foarte multumit daca as gasi in magazinul virtual un model (sau mai multe) de bara cu 2, 3 sau 4 suporti pe care sa le pot monta :)
Poate Iliuta are in vedere aceasta rugaminte a mea :!:

Fir intins :)
nelu.p

Avatar utilizator
Cristi Bolfos
member
Mesaje: 230
Membru din: 12 Feb 2004 18:18
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Cristi Bolfos » 03 Mar 2004 15:37

nelu daca te vei uita pe magazinul virtual la categoria Suporti -> Alti Suporti vei gasi un model de Bara 3 suporti fata/spate.
Pe aceasta bara poti monta cu usurinta acele avertizoare.
Eu am cumparat asa ceva si nu am avut probleme cu montarea avertizoarelor.
In cazul in care bara nu te satisface vezi ca la rubrica cu anunturi este de vanzare un Rod Pod la 100$ (din crom).

Avatar utilizator
Cristi Bolfos
member
Mesaje: 230
Membru din: 12 Feb 2004 18:18
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Cristi Bolfos » 03 Mar 2004 15:40

PS:Am uitat sa pun "" la cuvantul satisface.....
A nu se interpreta gresit :D

Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

suporti

Mesaj de mirceas » 06 Mar 2004 18:36

am vazut tot la magazinul online ca sunt si niste suporturi telescopice ieftine si bare cu trei suporti clasici (pereche fata-spate). se pot monta pe barele astea senzorii? mai exact... "cracanele" se pot desuruba si au filetul standard pe care il au si avertizoarele?

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 06 Mar 2004 20:26

da, filetele sunt standard la toate aceste suruburi, avertizoarele pot fi insurubate fie direct pe suporti fie in locul V-urilor de pe bara cu 3 posturi
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
cristian_dj4all
junior member
Mesaje: 62
Membru din: 12 Mar 2004 14:26
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de cristian_dj4all » 06 Mai 2004 14:21

Nu e nici un pescar care le-a testat pe balta? Sunt foarte curios de "efectul" pe care o fac pe balta. Doresc sa imi achizitionez si eu unul si vreau sa stiu macar din auzite pe ce dau money.
Cristian Dj

Avatar utilizator
Cristi Bolfos
member
Mesaje: 230
Membru din: 12 Feb 2004 18:18
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Cristi Bolfos » 06 Mai 2004 14:45

eu am folosit pe balta si sunt multumit de ele.merita banii!

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 11 Mai 2004 16:10

Am si eu 4 bucati - si sunt super la pretul lor . Le-am tinut in ploaie si nuu am avut nici pe dracu . In plus am bateriile la ele de vreo 2 luni si nu am nevoie de altele . Sunt bune !!

DINU
new member
Mesaje: 4
Membru din: 18 Mar 2004 16:59
Localitate: BUCURESTI

SENZORI MAGAZIN ON LINE

Mesaj de DINU » 07 Sep 2004 16:07

Va salut pe toti membrii

Ma simt obligat sa comunic rezultatul probelor (in conditii reale -partide de pescuit de 2-3zile cu ploaie continua)la care am supus vrand-nevrand
senzorii achzitionati de la MAGAZINUL on-line(4XCT601)-vezi comentarii facute la articolul respectiv.
Instalatia descrisa a functionat perfect(si este vorba despre 10 partide).
Totusi,cuplele "mama" de pe senzori fac figuri in timp,in sensul ca desi jackul de 2,5mm ii este destinat,lamela elastica din cupla mama isi cam pierde din elasticitate si GATA alimentare exterioara pe acel post.
Solutia pe balta este bateria pe postul respectiv.
Cu toate acestea,parerea mea este acceasi:MERITA PRET-CALITATE

Scrie răspuns