Carlig XXX

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Andrecau Razvan
member
Mesaje: 228
Membru din: 21 Apr 2004 21:40
Localitate: Sibiu
Contact:

Carlig XXX

Mesaj de Andrecau Razvan » 08 Aug 2006 23:44

Ce ziceti de carligele astea. :lol: ....eu unul cand le-am vazut m-a umflat rasul dar sincer sunt beton....Le-am folosit acum 2 saptamani si nu am avut nici o ratare. Stie cineva sa imi spuna unde gasesc de cumparat asa ceva ( le-am primit de la un prieten care la randul lui le-a primit din Ungaria)
http://www.proficomputers.ro/imagini/DSC00828.JPG
http://www.proficomputers.ro/imagini/DSC00829.JPG
Fir intins.

Avatar utilizator
Limax
member
Mesaje: 297
Membru din: 12 Ian 2006 17:34
Localitate: Satu Mare

Mesaj de Limax » 09 Aug 2006 06:48

Seamana cu carlige Hayebusha care incercau sa faca acelas lucru ca si Fox seria 5. Daca acelea sunt intr-adevar testeazale inainte de folosire pentru ca au un procentaj mare de rebuturi (indoire).
Mai are Gamakatsu o serie de carlige asemanatoare dar se folosesc pentru "Dead bait fishing" (pescuit la rapitor).

Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Mesaj de freecarp » 09 Aug 2006 07:25

cred ca primi care au facut carligele alea au fost cei de la Patrige seria Ricie Mcdonald! pe care si eu le-am folosit. acum am de la Hayabusa seria MK2. sant tot asa numai negre la culoare. sant niste carlige bune! eu nu le mai folosesc numai dintrun singur lucru: fac rana prea mare in buza pestelui! in rest nu pot sa spun nimic rau de ele.
de unde le poti cumpara in Romania? aici nu te pot ajuta din pacate.

Avatar utilizator
Andrecau Razvan
member
Mesaje: 228
Membru din: 21 Apr 2004 21:40
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de Andrecau Razvan » 09 Aug 2006 21:00

Le-am gasit....
Sunt Hayabusa M1.
Va multumesc pentru informatii.

Fir intins.

Scrie răspuns