Pescar Incepator Vaslui- Echipament Decent

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde LordyXL » 17 Iul 2017 08:36

Salutare. Am intr-o magazie 3 lansete mici 2m - 2.2 m 2 mulinete Ecologic ... echipamentul este vechi din Italia adus acum multi ani si uitat intr-un pod.

Detin multe role de fir , ace , plumb , si alte minunatii si as dori sa ma apuc cu sotia de acest sport .

Vroiam sa va intreb pe voi cu ce as putea incepe. Pentru inceput as vrea 2 lansete si 2 mulinete de calitate , nu pocnitori urmand pe viitor sa cumpar inca 2 . Abia invat producatorii si marcile si nu stiu ce e bun si ce e pocnitoare.
In zona vaslui presupun ca se gaseste biban , crap si caras deci nu peste de 30 40 kg ca somn-ul .

Niste sfaturi ce as putea cumpara ce echipamente imi trebuie pe moment si in ca se bag banii pe viitor?

O alta intrebare ar fi daca exista pe acest forum pescari din zona vaslui care ar avea binevointa de a ma ajuta pe balta si unde pot fura meserie :)

Multumesc
LordyXL
new member

Înapoi la Echipamente si accesorii