K Karp Spirit

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

K Karp Spirit

Mesaj de voicua » 09 Feb 2007 13:06

Lansete din 3 buc,3,90,3,5lbs.As dori cateva pareri despre aceste lansete,doar de la cei care au folosit asa ceva.Va multumesc.

Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 09 Feb 2007 15:11

In general K Karp-ul ofera lucruri de calitate medie spre buna,in unele cazuri si la unele produe , foarte buna,totusi ti-asi recomanda la lansete inainte de cumparare,sa le vezi,sa le simti,iar optiunea din 3 segmenti sa o reanalizezi.. :lol:
Practica , pe balta se face!!!

Avatar utilizator
udvarhely
senior member
Mesaje: 488
Membru din: 11 Feb 2005 12:37
Localitate: odorhei

Mesaj de udvarhely » 09 Feb 2007 20:18

are dreptate si dupa parerea mea betele din trei bucati nu sunt chiar cele mai bune ca sa le transporti da dar la aruncari si in dril nu se compare cu una din doua segmenti,eu am avut bete trabucco ani de zile prima am cumparat acu 6 ani am avut si doua rupturi amindoua in drill (erau si fortate )altfel erau destul de bune e parere personala ca am avut 9 bete cate trei cum apareau dar si eu zic sa te gindest cu betele din trei segmenti,

jenel
senior member
Mesaje: 437
Membru din: 21 Feb 2006 21:05
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de jenel » 09 Feb 2007 23:40

eu am din 3 buc prezdent boilie sau asa ceva nu maa uitat sa scriu corect de la energo tim si sunt ok nus xxx dar ce numai mercedesul merge pe sosea mai si cate un opel gts :mrgreen:

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

kkarp spirit

Mesaj de voicua » 10 Feb 2007 09:03

Va multumesc pentru sfaturi.Totusi mi-as permite o intrebare:de ce nu enumerati si dezavantajele celor din trei bucati?Tin sa va anunt ca am folosit si din doua bucati anii trecuti si unul din dezavantaje este cel referitor la transport.Acum ,ca am achizitionat trei lansete in urma unor temeinice documentari,probe si testari a mai multor tipuri (inclusiv Seart intuition care mi-i s-au parut prea elastice)as dori cateva pareri referitoare la modul de comportare al acestora ,,in trafic",avand in vedere ca pretul de achizitie a fost destul de piparat.Cu stima si respect.

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 10 Feb 2007 14:58

Mai putine segmente inseamna mai mare rezistenta,dar si eu am lansete cu aceleasi caracteristici ca si ale tale si sunt multumit de ele. Trebuie doar sa ai grija sa fie bine infipte unele intr-altele si pe parcursul partidei de pescuit sa verifici acest lucru,altfel risti sa se rupa la lansare sau dril.
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Avatar utilizator
udvarhely
senior member
Mesaje: 488
Membru din: 11 Feb 2005 12:37
Localitate: odorhei

Mesaj de udvarhely » 10 Feb 2007 19:01

uite ai primit raspunsul,mai multe segmente mai multe puncte sensibile,

Jean Pescaru
member
Mesaje: 113
Membru din: 22 Feb 2005 15:08
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jean Pescaru » 14 Feb 2007 10:31

Mizerabile Sert Intuition..apropo
a&j fishing team

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 14 Feb 2007 18:07

Jean Pescaru scrie:Mizerabile Sert Intuition..apropo
Nu sunt chiar asa ,,mizerabile''.Mi-i s-au parut prea lente in comparatie cu alte tipuri aceasi actiune(3,5 lbs)testate pe un teren de fotbal,cu plumb de 100gr.Am avut oarecare retineri fiindu-mi frica sa nu o rup.Am impresia ca este si chestie de obisnuinta,eu fiind obisnuit cu lansete mai rigide.Cu toate acestea plumbul a aterizat aprox. la 80 m de locul lansarii.

toni
member
Mesaje: 287
Membru din: 28 Feb 2005 17:29

Mesaj de toni » 14 Feb 2007 18:31

80 metri e o distanta mica pt niste scule de crap ....

Scrie răspuns