Sisteme de avertizare !

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
cristinel
member
Mesaje: 134
Membru din: 20 Apr 2005 14:06

Mesaj de cristinel » 01 Iul 2005 12:21

SA-L SCOTI AFARA.tinind seama ca nu folosesc fir textil,cind este linga mal,sau se repede in mal,creste adrenalina,in special in baltile unde apa este peste 1m la mal,si de multe ori nu ai sansa sa-l vezi inainte.

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 01 Iul 2005 12:48

..din cate spui tu, urmeaza sa-ti iei si-o mulineta care sa scoata sigura pestele :D
In fine..fire intinse sa ai :-)

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 01 Iul 2005 12:50

pai trage de un bocanc adevarat ....
Salutari din Miami

cristinel
member
Mesaje: 134
Membru din: 20 Apr 2005 14:06

Mesaj de cristinel » 01 Iul 2005 13:23

Albert scrie:..din cate spui tu, urmeaza sa-ti iei si-o mulineta care sa scoata sigura pestele :D
In fine..fire intinse sa ai :-)
EXISTA? daca da,unde?

cristinel
member
Mesaje: 134
Membru din: 20 Apr 2005 14:06

Mesaj de cristinel » 01 Iul 2005 13:25

Daniel Costache scrie:pai trage de un bocanc adevarat ....
merge,daca oferi tu bocancul si piciorul.......

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 01 Iul 2005 13:37

Cristinel trbuie sa mergi regulat la sala sa poti tage de mine.... sau iti mai iei vreo doi priteni cu tine si poate asa o sa reusiti...
daca vrei bocanc iti dau cu placere o pereche....

chestia asta cu auto-inteparea mi se pare mai mult decat aberanta, insa cui ii place n-are decat sa o foloseasca.
Salutari din Miami

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 01 Iul 2005 13:45

Eu am prieteni care nu sunt de acord nici macar cu sistemele electronice de avertizare, considera ca sunt nishte ustensile care rapesc din frumusetea acestui sport, shi prefera pescuitul stationar, unul dintre ei inca mai foloseste batranele plute din pana de gasca, shi zice ca: "daca nu vezi tu pluta cand se duce la fund sau se culca la suprafata, atunci nu mai e pescuit...ce pescuit e ala cand stai intins pe pat shi te trezeshte senzorul, tu numa' te duci, inztepi shi ai scos crapu pe mal?" asta e, fiecare cu gusturile sale, shi bine a zis cine a zis ca gusturile nu se discuta! eu unu incerc pe cat posibil sa respect opiniile shi convingerile fiecaruia, iar daca lui cristi ii place acest sistem, shi in plus, ii aduce shi rezultate, numa' bine din partea mea! cat mai multe inztepari automate!!
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

cristinel
member
Mesaje: 134
Membru din: 20 Apr 2005 14:06

Mesaj de cristinel » 01 Iul 2005 14:10

Daniel Costache scrie:Cristinel trbuie sa mergi regulat la sala sa poti tage de mine.... sau iti mai iei vreo doi priteni cu tine si poate asa o sa reusiti...
daca vrei bocanc iti dau cu placere o pereche....

chestia asta cu auto-inteparea mi se pare mai mult decat aberanta, insa cui ii place n-are decat sa o foloseasca.
nu cred ca este necesar,chiar daca in ultimile luni,am pus ceva slanina pe mine,tot ridic o DACIE din lateral.cit despre bocanc,cred ca am precizat,DOAR CU PICIORUL IN EL.gata cu OFF TOPIC,eu am spus ce folosesc,si de ce sint multumit.FIR INTINS.

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 01 Iul 2005 14:23

EXISTA? daca da,unde?
cum ai gasit sisteme d-alea de intepat gasesti si asa ceva...gugăl rulz :D

cristinel
member
Mesaje: 134
Membru din: 20 Apr 2005 14:06

Mesaj de cristinel » 01 Iul 2005 14:29

Albert scrie:
EXISTA? daca da,unde?
cum ai gasit sisteme d-alea de intepat gasesti si asa ceva...gugăl rulz :D
ramin dator daca-mi dai un link.oricum sint sigur ca sint singurul care cauta asa ceva.

Scrie răspuns