momeli pop-up

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
crapadrianul
new member
Mesaje: 18
Membru din: 24 Mai 2004 11:19
Localitate: vest

momeli pop-up

Mesaj de crapadrianul » 24 Mai 2004 11:40

ce cantitate contine o cutie de pop-up-uri Nutrabaits de diametrul 20mm(grame sau bucati), pentru ca in lipsa unei folii sau a unui capac sigilat, constat ca ce se gaseste in cutie nu se potriveste cu ce au spus telefonic englezii. In plus, din ce stiu regulile comertului din Romania prevad ca pe ambalaj sa fie inscriptionata cantitatea, ceea ce ar necesita completarea etichetei pt. comenzile importatorului roman. De fapt constat ca in nici-un magazin on-line sau in catalogul producatorului nu se specifica la aceste momeli cantitatea in care se ambaleaza si comercializeaza. A nu mi se lua in nume de rau, dar e bine ca ce-i corect sa fie si sigur. :?

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 24 Mai 2004 14:02

salut,
englezii sunt mai tupeisti si decat romanii, nu scriu pe ambalaj cantitatea, totul e "la ochi", am avut si surpiza sa constat ca in aditivii naturali de la nutrabaits sa fie continutul sub jumatate din volumul cutiei, in plus nu scire nicaieri cat tb sa contina, doar ca este suficient pentru de 10 ori cate 1/2 kg de mix si ca la 1/2 kg de mix intra 3 grame de aditiv, de aici deduc cumva ca ar fi 30 g, gresit, cantarit sunt numai 25 grame (nici cantarul meu nu este de bijutier). Nu pot sa va spun ce discutii am avut cu clientii carora le-am vandut acesti aditivi.

la fel si la popupuri sau alte produse nu este specificata nicaieri cantitatea si cel mai ciudat, din ochi, difera destul de mult cantitatea de la o cutie la alta. sursa mea este de maxima incredere asa ca nici nu poate fi vorba ca s-a umblat in cutii.
Nu face ce nu-ti place!

Scrie răspuns