bazooka

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 02 Mar 2009 22:02

Stie cineva diametrul interior al unei Bazooka Flambeau?

Multumesc!
<*))))))><{

Avatar utilizator
vladut mateianu
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 23 Ian 2008 13:50
Contact:

Mesaj de vladut mateianu » 02 Mar 2009 22:13

In Bazooka Flambeau, intra sigur 6 bete + minciogul......Acum 2 ani, in Ungaria, Iorgos a trecut cu masina(Jeep mare) peste o bazooka plina si nu au patit nimic betele !
Cine nu crede, poate verifica ! :D

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 02 Mar 2009 22:45

vladut mateianu scrie:In Bazooka Flambeau, intra sigur 6 bete + minciogul......Acum 2 ani, in Ungaria, Iorgos a trecut cu masina(Jeep mare) peste o bazooka plina si nu au patit nimic betele !
Cine nu crede, poate verifica ! :D
Valdut, deci ....ramane sa ne luam jipan ca Iorgos ca bazooka avem mai toti :mrgreen: :D

Avatar utilizator
vladutada
junior member
Mesaje: 50
Membru din: 12 Mar 2008 08:16
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de vladutada » 03 Mar 2009 10:40

Eu am confectionat singur o bazuka,din teava de scurgere cu diametru de 120mm ,am inbracat-o intr-un material foarte gros cu textura de cauciuc de culoare cachi,are capac cu arici,cu bureti pe fund si pe capac ,pentru evitarea socurilor si lansetele stau foarte bine.
Cine ma vedea cu ea,spunea"de unde ai cumparat-o frate".Recomand asa ceva pentru siguranta lansetelor in transportului
intra 4 lansete plus minciogul

Scrie răspuns