Carponizer LIVE on Lacul Tarnita (Cluj)

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Scrypy
new member
Mesaje: 4
Membru din: 03 Sep 2010 13:55
Localitate: Timisoara

Va cer Sfat la un Carponizer 2 cuve

Mesaj de Scrypy » 03 Sep 2010 14:17

Am cumparat recent de la cineva o barcuta carponizer cu 2 cuve ( model chinezesc ) la 19 mil, prima lansare am duso la balta avea un acumulator de 12v 7,5 ah am facut 4 drumuri de 150 m ...era gata, noroc ca aveam una de rezerva ca altfel dejeaba aveam barcutza, dar nu asta vroiam sa va spun...am obs ca un motor merge mai slab decat celalalt, am cerut sa mi se schimbe...sa schimbat...tot la fel mia mers..am mers a 2 a oara cu ea la balta..am pregatit tot...am puso pe apa..cand ii dau sa mearga inainte..o ia in stanga...dau sa mearga in stanga vine inapoi..dau in jos o ia in dreapta..dau in dreapta o ia inainte...am duso inapoi de la cine am luato...si mia schimbat receptoru..am probato pe bega....aceeasi figura...acu zice ca-i de la regulatoru de viteza ( nu prea ma pricep in chestiile astea...dar e cutiutza aia mai mica care e lipita pe receptor ) nu are in stoc si trebuie sa astept..pana ii vine, ...si tot nu-i vine :x ...o intrebare am la voi...daca cumpar un pachet futaba ( telecomanda + receptor + regulator de viteza ) si numai desfac si le inlocuiesc...va merge doar inlocuindule? sau trebuie instalate comenzile de la telecomanda la receptor..s.a.m.d mentionez ca barcutza nu are carma...are receptor, regulator de viteza si 2 motoare cu elice

CATALIN T M
junior member
Mesaje: 42
Membru din: 04 Iul 2010 09:53
Localitate: TIMISOARA

carponizer

Mesaj de CATALIN T M » 30 Oct 2010 19:58

carponizer si eu as vrea sa cumpar una
de care model sa caut ?

CATALIN T M
junior member
Mesaje: 42
Membru din: 04 Iul 2010 09:53
Localitate: TIMISOARA

carponizer

Mesaj de CATALIN T M » 30 Oct 2010 19:59

carponizer si eu as vrea sa cumpar una
de care model sa caut ?

CATALIN T M
junior member
Mesaje: 42
Membru din: 04 Iul 2010 09:53
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de CATALIN T M » 15 Noi 2010 21:20

care e diferenta intre modelu chinezesc si cel german
unde trb sa ma uit
multumesc anticipat

CATALIN T M
junior member
Mesaje: 42
Membru din: 04 Iul 2010 09:53
Localitate: TIMISOARA

carponizer

Mesaj de CATALIN T M » 15 Noi 2010 21:21

care e diferenta intre modelu chinezesc si cel german
unde trb sa ma uit
multumesc anticipat

Scrie răspuns