Carponizer LIVE on Lacul Tarnita (Cluj)

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 11 Ian 2008 21:18

tibi micu scrie:@Razvan..crezi ca ar fi acelasi model :o
presupun,cu toate ca sant multe detalii date de friday puternic asemanatoare

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 11 Ian 2008 21:20

mattrriixx scrie:Si eu care credeam ca asta e barcuta care o folosesti :lol:

Ce barcuta ai Razvane?
am postat poze si 2 filmulete la topicul ...belgia 2007.....cu barca ,undeva pe la ultimile 2-3 pagini

Avatar utilizator
tibi micu
member
Mesaje: 269
Membru din: 14 Noi 2007 19:42
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de tibi micu » 11 Ian 2008 21:33

as vorbi mai mult despre barcuta lui Razvan (aia veche) dar cred ca as fi of topic :oops:

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 12 Ian 2008 07:59

Tocmai am achizitionat barcuta de nadire E.T.Speedy Carp la un pret destul de acceptabil.La o prima testare pe unul din lacurile de acumulare din zona am ghidat-o fara probleme pana la distanta de 300 m,in totala contradictie la ceea ce se spune despre acest navomodel.Va anunt ca ,conform instructunilor de uilizare(care sunt in limba romana),citez:,,Raza de actiune este cuprinsa intre 500-1000 m in functie de conditile meteorologice si mediu".Probabil sau facut ceva modificari la ultimele modele(la cele vechi raza de actiune era de pana la 200 m).
Un alt aspect care m-a uns la sufet este garantia oferita,citez:,, E. F. Srl acorda o garantie de 24 luni pentru barcuta de nadire E.T.Speedy Carp"".
Pentru orice informatie va stau la dipozite.Respecte.
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 12 Ian 2008 11:17

Sa o stapanesti sanatos si sa iti aduca multe satisfactii ! :-)
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 12 Ian 2008 19:33

Mersi la fel Razvane,abia astept sa inceapa sezonul pentru a ne lua la intrecere :mrgreen: :lol: .
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

George-Alexandru
senior member
Mesaje: 368
Membru din: 20 Dec 2007 23:49
Localitate: Bucuresti

Mesaj de George-Alexandru » 12 Ian 2008 21:08

voicua scrie:Mersi la fel Razvane,abia astept sa inceapa sezonul pentru a ne lua la intrecere :mrgreen: :lol: .
oho la fix ai picat .
si eu as vrea sa achizitionez modelul ET dar anumiti prieteni de/ai mei sustin ca au vazuto pe o anumita balta in conditii de vant si valuri si ca nu ar fi prea sigura,plus ca viteza este foarte mica si cam atat .
care este parerea ta?
APCR-CS CARPZONE

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 13 Ian 2008 00:21

George,viteza de deplasare a barcute(din brosura cu instructiunile de utilizare)este de 100 m\min fara protector inarita iar cu protector 60m\min.Facandu-i proba pe un lac de munte (vant, valuri si frig)am parcurs distanta de 300m in aprox.7 min.Cam mult... ai zice, dar, avand in vedere ca a fost prima proba si neavand indemanarea necesara manevrarii in siguranta a acesteia eu cred ca este destul de bine.Inapoi am adus-o in 1,20h incercand sa-i verific autonomia si modul de comportare in diferite situatii:mers cu spatele,stanga ,dreapta,iesire din raza de actiune etc.Parerea mea?Momentan nu ma pot pronunta dar ma consolez cu gandul ca am ales cea mai buna optiune,bugetul fiindu-mi limitat.Respecte.
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

George-Alexandru
senior member
Mesaje: 368
Membru din: 20 Dec 2007 23:49
Localitate: Bucuresti

Mesaj de George-Alexandru » 13 Ian 2008 16:17

K mersi de informatii,si astept in continuare pareri de la cei care o au .
APCR-CS CARPZONE

Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de boosterman » 16 Ian 2008 16:26

voicua scrie:Tocmai am achizitionat barcuta de nadire E.T.Speedy Carp la un pret destul de acceptabil.La o prima testare pe unul din lacurile de acumulare din zona am ghidat-o fara probleme pana la distanta de 300 m,in totala contradictie la ceea ce se spune despre acest navomodel.Va anunt ca ,conform instructunilor de uilizare(care sunt in limba romana),citez:,,Raza de actiune este cuprinsa intre 500-1000 m in functie de conditile meteorologice si mediu".Probabil sau facut ceva modificari la ultimele modele(la cele vechi raza de actiune era de pana la 200 m).
Un alt aspect care m-a uns la sufet este garantia oferita,citez:,, E. F. Srl acorda o garantie de 24 luni pentru barcuta de nadire E.T.Speedy Carp"".
Pentru orice informatie va stau la dipozite.Respecte.
Te rog sa postezi niste poze cu barcuta, daca vrei!
De unde ai cumparat-o si cu cat?
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

Scrie răspuns