Carponizer LIVE on Lacul Tarnita (Cluj)

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
laurkro
senior member
Mesaje: 403
Membru din: 25 Aug 2007 23:04
Localitate: medias
Contact:

Mesaj de laurkro » 29 Ian 2008 23:04

voicua@, cum ti-a mers la Iernut la distanta aia?

mihailescu_e
new member
Mesaje: 5
Membru din: 17 Dec 2007 20:32

Mesaj de mihailescu_e » 30 Ian 2008 02:31

[quote="danicristi_79"]Matrix....de ce "imi faci tu rau"? Ai postat filmuletele astea....si uite ca acuma......o sa-mi cumpar si eu una :lol: . As fi vrut sa mai astept un an, insa, cu tot riscul de a "subrezii" o proaspata casnicie (4 luni)....vreau sa bag mana in buzunar si sa imi fac un cadou de iepuras.:D

Sa stii ca merita riscul :D eu am luat-o pe EA pe printesa negra a baltilor, Carponizerul, am optat pentru varinta "Full option" cu sonar. Sambata am fost prima data in teste cu ea pe Olt, am trimis-o usurel(acceleratia la podea) in amonte intr-o zona unde raul face o meandra si curentul este mai scazut. Am avut inspiratia sa cumpar o coala de autocolant galben si sa ii pun doua bucati pe spate si una mare in fata, am dus-o pana nu am mai reusit sa o vad mici cu binoclul(accesoriu nou de adaugat la cele 3t de bagaje existente) de abia astept sa vina caldura sa dezghete lacurile si sa ii fac intrarea oficiala in societatea domnilor Cyprinus carpio si Ctenopharyngodon idella.

Avatar utilizator
voicua
veteran
Mesaje: 568
Membru din: 02 Mar 2006 15:20
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de voicua » 30 Ian 2008 08:19

laurkro scrie:voicua@, cum ti-a mers la Iernut la distanta aia?
Off topic
Bine.Capturi frumoase dar rare ;-) .
Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost,decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu...

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 30 Ian 2008 13:37

Tocmai am vazut ca o aparut un UPGRADE la barcutza.
Un far mai puternic si 2 x hopperextension....oare alea ce or fi, ceva cuve suplimentare?!? :shock:



Imagine

Imagine
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
flycarp
senior member
Mesaje: 405
Membru din: 08 Oct 2007 18:51

Mesaj de flycarp » 30 Ian 2008 14:34

sunt cuve mai mari cel putin asa scrie pe pagina lor.becul suplimentar il au de mult.adica de cand mi-am comandat-o eu in decembrie.mie mi l-a facut cadou.negociatorul cu care am eram si-a facut ff.bine treaba :mrgreen:

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 30 Ian 2008 14:38

Si cum se monteaza becul?
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
flycarp
senior member
Mesaje: 405
Membru din: 08 Oct 2007 18:51

Mesaj de flycarp » 30 Ian 2008 14:42

in loc de capacul de sub maner,care acopera bateria.in spate are 2 cabluri si un afisaj elctronic care iti arata cat e in baterie.afisajul merge cu baterie de 9V separata.farul de la acumulator.

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 30 Ian 2008 14:58

Deci farul se alimenteaza de la bateria barcii si se activeaza din butonul ala rosu din coltzul telecomenzii???
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 30 Ian 2008 16:25

mihailescu_e scrie:
danicristi_79 scrie:Matrix....de ce "imi faci tu rau"? Ai postat filmuletele astea....si uite ca acuma......o sa-mi cumpar si eu una :lol: . As fi vrut sa mai astept un an, insa, cu tot riscul de a "subrezii" o proaspata casnicie (4 luni)....vreau sa bag mana in buzunar si sa imi fac un cadou de iepuras.:D

Sa stii ca merita riscul :D eu am luat-o pe EA pe printesa negra a baltilor, Carponizerul, am optat pentru varinta "Full option" cu sonar. Sambata am fost prima data in teste cu ea pe Olt, am trimis-o usurel(acceleratia la podea) in amonte intr-o zona unde raul face o meandra si curentul este mai scazut. Am avut inspiratia sa cumpar o coala de autocolant galben si sa ii pun doua bucati pe spate si una mare in fata, am dus-o pana nu am mai reusit sa o vad mici cu binoclul(accesoriu nou de adaugat la cele 3t de bagaje existente) de abia astept sa vina caldura sa dezghete lacurile si sa ii fac intrarea oficiala in societatea domnilor Cyprinus carpio si Ctenopharyngodon idella.
Nu inteleg pana la urma ce ai luat? Si la cat te-a dus varianta cu sonar?
Si inca ceva....bine ai venit printre noi.
P.S. Si sper sa fi intrat aici cu "intentii bune" ;-) .....sfaturi obiective....

Avatar utilizator
danicristi_79
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 07 Iun 2007 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesaj de danicristi_79 » 30 Ian 2008 16:29

Matrix, ce garantie ai la ea? Si in caz de (Doamne fereste) vreo problema......o rezolvi acolo, sau te risti cu vre-un baiat priceput de la noi?
Te intreb la modul cel mai serios, pentru ca asta e singurul motiv care ma face sa dau un pic inapoi.

Scrie răspuns