Carponizer LIVE on Lacul Tarnita (Cluj)

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 01 Feb 2008 09:25

Da, se potriveste.
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de boosterman » 01 Feb 2008 10:51

Perfect, o sa comand si eu unul, asta daca se poate :!:
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 01 Feb 2008 11:15

Mi s-a confirmat ca vor ajunge 10 bucati.
Pretul ar trebui sa fie aprox. 50 de lei + 10 lei transportul, daca sunteti din alta localitate.
Se pot comanda direct la adresa ramburs@intend.ro codul de produs este: 8347 (ADAPTOR ALIMENTARE AUTO 15V - 24V)

Cand ajung pe stoc, am sa verific daca este modelul corect si va anunt.
Ultima oară modificat 01 Feb 2008 14:37 de către M@tr|X|, modificat 1 dată în total.
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 01 Feb 2008 13:59

Au sosit pe stoc, sunt ok, le puteti comanda.

Au venit 10 bucati si toate sunt rezervate. Cine vrea sa comande sa specifice neaparat la observatii: (REZERVARE MATRIX), altfel i se va raspunde ca nu este pe stoc.

Cei care sunteti din Cluj-Napoca, le puteti achizitiona direct de la sediul firmei, ma contactati pe mine.

Bafta ! 8)
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
radu35
member
Mesaje: 200
Membru din: 10 Feb 2008 23:34
Localitate: satu mare
Contact:

Mesaj de radu35 » 02 Mar 2008 19:25

Salut Razvan
Vreau sa-mi iau si eu o barcuta ca a ta.in ceasul al 13-lea(ramine doar sa merg dupa ea),poti sa-mi dai ceva puncte slabe pt barcuta?

ghergana
new member
Mesaje: 6
Membru din: 12 Mai 2008 20:05
Localitate: BUCURESTI

POA' SA NINGA, POA' SA PLOUA, MI-AM LUAT BARCUTA NOUA

Mesaj de ghergana » 12 Mai 2008 20:14

Fratilor, nu stit ce inseamna sa reusesti sa iti cumperi propria barcuta de nadit. Si daca te gandesti ca e un e.t. speedu carp, bucuria e si mai mare. Ce-i drept am fost foarte cuminte cand am ajuns acasa, nu de alta da' nevasta m-a intrebat daca ma apuc de pescuit industrial. Am insa nevoie de ajutorul vostru, al celor care l-ati incercat deja. In primul rand m-ar interesa manualul de instructiuni, pentru ca in pachetul meu nu era. Pe de alta parte, am vazut ca ati tot discutat despre distanta la care poate ajunge. V-ati dumirit cum e cu distanta maxima? Sunt de asemenea curios cate curse de nadire si plantare poate duce la o incarcare a bateriilor. Astept ajutorul vostru, al celor priceputi!
Multzam
Gindeste liber!

ghergana
new member
Mesaje: 6
Membru din: 12 Mai 2008 20:05
Localitate: BUCURESTI

POA' SA NINGA, POA' SA PLOUA, MI-AM LUAT BARCUTA NOUA

Mesaj de ghergana » 12 Mai 2008 20:16

Fratilor, am invins!

Mi-am luat in sfarsit un e.t. speedy carp. Am insa o mica problema. In chitul meu nu se aflau si ghidul de utilizare, asa cum nu m-am dumirit cum e cu distanta maxima la care pot planta si mai ales cate curse pot sa fac dupa o incarcare a acumlatorului.

Multzam anticipat pentru ajutor!

p.s. Mai am sanse sa gasesc adaptor pentru masina?
Gindeste liber!

Avatar utilizator
PaulP
junior member
Mesaje: 95
Membru din: 27 Feb 2007 18:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de PaulP » 12 Mai 2008 20:33

Asa ceva vrei ?
http://www.spot.ro/produs.php?idprod=5082&idcat=1293
http://www.scule.detop.ro/Convertoare-12V-220V.html

Nu prea merita sa-ti incarci bateria pe balta, mai bine iti mai iei una de rezerva.

Cate curse poti face mcu ea nu-ti poate spune nimeni, depinde de distanta la care o duci, de vant, etc. Oricum stai linistit pt. o partida de 1-2 zile cred ca iti ajunge un acumulator. Barca se misca cam incet, daca vrei sa o mai inviorezi ii scoti grilele de protectie (oricum sunt cam in plus)
Uite si un filmulet sa vezi cam cum se misca Speedy Carp:

http://s221.photobucket.com/albums/dd21 ... I_0537.flv

ghergana
new member
Mesaje: 6
Membru din: 12 Mai 2008 20:05
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de ghergana » 13 Mai 2008 06:38

Cred ca al doilea convertor pare sa fie ceea ce am eu nevoie. Ideea e ca vreau sa am incarcatorul de masina la indeamana pentru a incarca acumulatorul de la barca, in cazul in care raman fara curent in el, evident dupa mai multe curse.
Gindeste liber!

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 13 Mai 2008 14:11

PaulP scrie: Nu prea merita sa-ti incarci bateria pe balta, mai bine iti mai iei una de rezerva.
Ba chiar ca merita sa le incarci. Eu am un invertor pt masina si le incarc fara probleme. Deci iti recomand sa cumperi asa ceva.
Razvan Grindean
- carp addicted-

Scrie răspuns