Incepator

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

andrei stanica
junior member
Mesaje: 38
Membru din: 26 Aug 2008 14:43
Contact:

Mesaj de andrei stanica » 27 Aug 2008 16:12

Concursul este tocmai pe 25 septembrie...mai sunt multe weekend-uri pana atunci.... ;-)

Bone
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 15 Iul 2008 09:50
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bone » 27 Aug 2008 19:19

Norocos pustiu' , aici chiar ca se potriveste " norocul incepatorului " .
Si eu tot incepator sunt, insa sunt un pic mai mare ca el si sunt pe salar.
Pana la urma a luat legatura cu voi ?

Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Re: .

Mesaj de boosterman » 27 Aug 2008 19:54

Cristian Surdu scrie: ..a mai fost un tip care se "plangea" ca nu are bani de scule...am vorbit cu el la telefon si din vorba in vorba mi-a zis ca este inginer de telecomunicatii la Vodafone....si ca are salariu 1500 euro. :mrgreen: :evil: dar nu-l lasa sufletul sa dea mai mult de 500 lei pe scule ca se cearta cu sotia :-? :mrgreen: :lol: no comment......
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

Bone
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 15 Iul 2008 09:50
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bone » 27 Aug 2008 22:49

Intr-adevar ... lamentabil tipu' ... oare cat de zgarcit poti sa fii ma ??? Pana la urma nu stia nevasta-sa ce valoare au sculele ... si daca cerea bon putea sa-i spuna ca le-a luat din Obor de la tarabe si aia vand pe blat !!!!
Asta este romanul ...

Avatar utilizator
victorash
member
Mesaje: 274
Membru din: 11 Iun 2007 14:04
Contact:

Mesaj de victorash » 28 Aug 2008 10:02

zakunin scrie:
andrei82 scrie:Mersi mult Andrei,

Te-am mai intrebat pe un side de Podisor 2 si ai fost la fel de prompt(atunci ti-am dat PM).
Da-mi mai multe detalii (cand sa vin, si unde te gasesc) si o sa fac tot posibilul sa ajung....
Over 10 Peris ... intre 25-28 Septembrie..ma gasesti..unde trag la sorti..undeva pe balta ;-)

Vezi rubrica competitii de de forum pentru mai multe detalii.
Din ce am vazut eu organizatorul Cristi Surdu (Mosharu) va organiza si un mic "simpozion" duminica la final de concurs pentru incepatorii pasionati...vezi detalii pe site-ul lui.
Andrei

..dupa cum spunea si @ Zakunin , pentru incepatori si nu numai, concursul OVER 10 de la Peris se anunta plin de surprize pentru vizitatori, in timpul concursului dar si la festivitatea de premiere.
Incepatori sunt invitati pe toata perioada concursului ( intre orele 10 - 18 ) printre standuri iar competitorii sunt rugati sa "dea din casa" cat mai multe... dupa care toti sunt invitati la o :bere: in spatiul amenajat...

Cu doua ore inainte de a se termina concursul se va face o prezentare de echipament de crap, nada , tehnici si tactici de catre un sponsor pe balta mare sau pe unul dintre bazinele mici ..in functie de cati spectatori vor fi prezenti...se vor imparti materiale promotionale, sepci, tricouri...poate si ceva scule...

Totul se va filma si se va transmite pe Fishing and Hunting in 3 emisiuni de 30 min( vor fi prezenti reporteri, ziaristi si o televiziune de sport - Sport Klub) ...asa ca ...luati-va concediu si veniti pe balta ...sigur aveti ce invata si poate ne vedem si pe tv :D

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 28 Aug 2008 10:37

Victore, da-i un copy-paste la topicul OVER10. Danke :D

Avatar utilizator
cezar oprea
senior member
Mesaje: 476
Membru din: 28 Feb 2007 09:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cezar oprea » 28 Aug 2008 10:48

andrei82 scrie:Am scris mai sus ce vreau...
Stiu ca la peris se merge pe recomandare si de aceea as vrea sa merg cu cineva care "cunoaste" ....si nu, nu vreau scule gratis "frate", vreau doar sa invat cat mai multe de la cineva cu experienta.....

Sper sa fie cineva care sa -si faca "mila" de mine.... :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: hai nu te oparii acum ca mai glumim si noi pe aici ...am inteles exact de ce ai nevoie ;-)
"Lasati ciortanii sa vina la mine !"
www.holdemstars.ro

andrei stanica
junior member
Mesaje: 38
Membru din: 26 Aug 2008 14:43
Contact:

Mesaj de andrei stanica » 28 Aug 2008 10:52

Frumoasa initiativa.....duminica ( 28 septembrie) voi fi la ora 9:30 pe balta. O sa fie cam trist ca nu voi putea arunca batul in apa, dar cred ca prezentarea de care ai spus, va compensa totul.

Eu initial "m-am bagat in seama", sperand ca o sa primesc o invitatie la un pescuit de 24 de h pe Peris(stiu ca trebuie mers cu cineva cunoscut de Dl. Albastroiu). Am mai scris , vreau sa invat cat mai multe si asta e cel mai bun mod....poate exista cineva care nu vrea sa mearga singur si mai are chef si reaspuns la cateva intrebari... :mrgreen: .....berea o aduc eu.

Multumesc anticipat.

Avatar utilizator
victorash
member
Mesaje: 274
Membru din: 11 Iun 2007 14:04
Contact:

Mesaj de victorash » 28 Aug 2008 10:57

cred ca se pot face si incercari de lanseuri cu echipamentul sponsorului..asa ca ..macar odata tot o sa lansezi :D ..o sa propun dlui albastroiu si un mic concurs pentru vizitatori cu premii partide pe peris...insotiti bineinteles...poate se leaga ceva

andrei stanica
junior member
Mesaje: 38
Membru din: 26 Aug 2008 14:43
Contact:

Mesaj de andrei stanica » 28 Aug 2008 11:12

Superb.....abia astept...o sa fiu cu ochii mari pe forum in caz ca se rezolva ceva.... ;-)

Scrie răspuns