Ron Thompson Pit Bull......Pareri.......

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
lucim23
member
Mesaje: 278
Membru din: 16 Apr 2008 16:25
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Ron Thompson Pit Bull......Pareri.......

Mesaj de lucim23 » 22 Dec 2008 14:44

Salutare, azi am achizitionat 3 Ron Thompson Pit Bull 3,60m; 3,5lbs, am fost la magazin, le-am tinut in mana iar cu Okuma Powerliner 860 mi s-au parut cele mai bine echilibrate.........daca le are cineva sau le-a folosit (vazut) si ma poate ajuta cu cateva impresii.........i-as fi recunoscator.........
va multumesc
Dam o ........."Bila" ?

Avatar utilizator
Levi
veteran
Mesaje: 563
Membru din: 11 Ian 2008 01:35
Contact:

Mesaj de Levi » 22 Dec 2008 19:28

pai mai intai trebuia sa asculti cateva pareri si dupa aia sa le iei :shock:

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 22 Dec 2008 19:38

lucim cat ai dat pe ele? n-am auzit de ele si nici pe google nu am gasit ceva concludent deci nu stiu ce sa iti zic...paote ne zici u cate ceva despre ele 8)

Avatar utilizator
lucim23
member
Mesaje: 278
Membru din: 16 Apr 2008 16:25
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de lucim23 » 22 Dec 2008 22:56

pai lansetele, am inteles ca sunt destul de nou aparute, sunt distribuite de arrow (eu la ei le-am gasit si le-am testat), blank-ul e subtire, carbon, inele sic(6), culoare negru mat (super fain) actiune de varf, pretul rezonabil........... le puteti vedea aici : http://www.summerlands.co.uk/Ron_Thomps ... p_Rods.htm
Dam o ........."Bila" ?

Avatar utilizator
silviu_ms
senior member
Mesaje: 371
Membru din: 07 Apr 2008 09:45

Mesaj de silviu_ms » 23 Dec 2008 09:44

pai sa le folosesti sanatos si poate ne vedem pe la iernut la anu sa vad cum se comporta betele in actiune :mrgreen:
ce greutate au betele?

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 23 Dec 2008 14:05

de curand am schimbat doua lansete R.Th. pit bull cu R.Th. custom carp, aceeasi putere, aceleasi inele, mandrina, lungime etc. mi-au placut mai mult pt ca erau mai rigide si imi placea mai mult finisajul. pit bull, in schimb, sunt sensibil mai usoare is multora le place finisajul acela mat. am pescuit o vara cu ele, super lansetele, oricand lobby pt ele, te poti baza pe ele si la pb mai grei si la distante mai mari
le gasesti si pe net, pe sight-uri straine, ceva mai scumpe decat custom carp, la fel ca la arw

Scrie răspuns