Tub termo

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 06 Ian 2009 19:23

a'lu' Ionita :mrgreen: nu te mai da rotund....las' ca te vad io' la 44 de ani cat "jeleu" aduni la burtica ;-) :lol:

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Re: .

Mesaj de maiden » 06 Ian 2009 20:00

mosharu' scrie:a'lu' Ionita :mrgreen: nu te mai da rotund....las' ca te vad io' la 44 de ani cat "jeleu" aduni la burtica ;-) :lol:
....si daca te mai joci asha des cu "tubu" ca Mosharu !!! :lol: :lol: :lol:

Hai sa revenim la tuburile noastre c-o luaratzi/m razna ! :mrgreen:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 06 Ian 2009 20:06

a dracu' iarna asta :mrgreen: :lol:

cipibm
senior member
Mesaje: 333
Membru din: 19 Mai 2007 20:13
Localitate: baia mare
Contact:

Mesaj de cipibm » 07 Ian 2009 06:20

Doar 44 de ani ai? :shock: io ziceam ca ai mai multi. :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 07 Ian 2009 10:49

mosharu' scrie:
Mihai_Lavazza scrie:Eu folosesc steamerul de la espressor. Pt cine nu stie, steamer=tzeava pe care ies aburi fierbinti pt spuma de lapte. Are ceva presiune dar...merge.
sunt curios cum o iei cu tine pe balta :mrgreen: la fel si tu sergiule :mrgreen:
De regula nu prea stau sa mi le fac pe balta...le am facute in mai multe combinatii pt diverse situatii, dar cel putin pe Peris, din primavara incolo dam fuga la espressorul care o sa-l pun la Dl Albastroiu pt cafea si ne facem "shrink-eke" la abur :mrgreen:

@cipi
Mosharu are 44 numai de pescuit 8)

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 07 Ian 2009 12:29

@Mihai, cu Cipi ma stiu bine ;-) ( rade ciob de oala sparta...nu se uita la el catha burtoaia ai facut :lol: )
si anu' trecut ziceai ca aduci un expresor pe balta :roll: :mrgreen:

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Re: .

Mesaj de mihai_lavazza » 08 Ian 2009 13:10

N-a vrut nici Dl Albastroiu sa il opreasca de atunci si nici eu nu l-as fi tinut blocat acolo pana in primavara , ca trebuie facut un consum pe el, fiind gratis. N-avea rost sa-l tin blocat fara sa produca si el ceva, si nici cumpararea lui nu e o investitie cat timp la firma la noi se ofera in custodie. Asa la primavara merge, chit ca vor fi carcotasi care nu cred ca vor da 2,5 sau 3 Ron pe-o capsula, sau cat fixeaza Dl Albastroiu pretul (ca deh...papa si espressorul ala curent..alea alea, si nici o capsula nu e prea ieftina de la furnizor adica "YO" :-) In fine, ideea era sa il pun acolo ca si mie mi-era mai usor sa nu mai ma plimb mereu cu el cand vreau cafea pe balta, ca a dreaq...nu mai intra cafeaua fiarta pe balta sau de la termos :mrgreen:

Scrie răspuns