Swingere...

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
maryus
member
Mesaje: 163
Membru din: 31 Ian 2008 14:02

Mesaj de maryus » 03 Ian 2009 16:49

pai si nu-s astea (Iluminated Euro Swinger Fox ) cel mai bun raport calitate-pret?
sau astea la un pret mai scazut,dar si calitativ......http://www.sipcarp.ro/magazin/images/kek%20byr.jpg
LogiCarp Team

Avatar utilizator
lucim23
member
Mesaje: 278
Membru din: 16 Apr 2008 16:25
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de lucim23 » 03 Ian 2009 17:02

ohoo multam de sfaturile multe, maryus ce nu inteleg eu la swingerele astea (din link-ul de mai sus)e sistemul de prindere al firului, mai exact sistemul de desprindere.........daca firul il bagi sub ochetul accela de plastic negru, in momentul in care ai o trasatura cum este eliberat ???
Dam o ........."Bila" ?

Avatar utilizator
maryus
member
Mesaje: 163
Membru din: 31 Ian 2008 14:02

Mesaj de maryus » 03 Ian 2009 18:14

pai in momentul in care tragi el se lasa in jos si iese firul fara probleme,eu le folosesc de 1 an si sunt foarte multumit de ele,exista si niste izotopi la zenzor care lumineaza noaptea pe un termen destul de indelungat(7sau 10 ani)
LogiCarp Team

Avatar utilizator
ulvan
senior member
Mesaje: 319
Membru din: 18 Dec 2007 16:43
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ulvan » 04 Ian 2009 04:11

lucim23 scrie:ohoo multam de sfaturile multe, maryus ce nu inteleg eu la swingerele astea (din link-ul de mai sus)e sistemul de prindere al firului, mai exact sistemul de desprindere.........daca firul il bagi sub ochetul accela de plastic negru, in momentul in care ai o trasatura cum este eliberat ???
Firul il bagi sub tija metalica, tija care intr-o parte este sectionata si fixata iar in cealalta parte este libera.
La original(MK2) tija are prindere magnetica in partea in care nu e fixata.
In momentul in care tu ridici lanseta tija metalica se desprinde din partea magnetica si permite eliberarea firului.

Scrie răspuns