swingere

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Bogdan-Adrian
junior member
Mesaje: 38
Membru din: 31 Ian 2009 22:44
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bogdan-Adrian » 21 Feb 2009 14:24

Am achizitionat intr-un final Set Swinger Lumino Energoteam. Au o mecanica buna, lumina o dau aproape uniform in tot plasticul (doar la cel galben sa zic ca este mai evidenta lumina doar in jurul becului). Toate culorile au aproximativ aceeasi putere de iluminare (in poza aveam dubii ca unele culori sunt mai mate si trece lumina mai greu prin ele dar m-am pacalit).
Imi plac foarte mult si am gasit o treaba extrem de practica la ele:
swingerele astea au un sistem de rabatare "intr-o parte" (ca sa zic asa) si se pot lipi de buzzbar, deci nu trebuie sa mai desfaci nimic la ele cand strangi si te pregatesti de plecare de pe balta.

chiorean alin
senior member
Mesaje: 415
Membru din: 14 Iul 2008 21:55
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de chiorean alin » 21 Feb 2009 14:30

Ai grija sa nu patesti ca si Mario Kempes si ca mine...itzi sar bilutzele de pe capuri,risti sa ramai la pescuit fara swingere,plus rugina care vine de la greutatzile culisante...in rest ok.
Preventiv sa nu ramai fara ele eu zic sa cumperi ceva adeziv si sa incerci sa lipesti suplimentar bilutzele.

jenel
senior member
Mesaje: 437
Membru din: 21 Feb 2006 21:05
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de jenel » 22 Feb 2009 01:34

eu am cumparat o husa pt swingere casta 8 lei sau asa ceva e cel mai bn pt pastrare sa le las pe rodpod nu prea cred ca eo solutie si nu cred ca recomanda nimeni asa ceva

Avatar utilizator
ulvan
senior member
Mesaje: 319
Membru din: 18 Dec 2007 16:43
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ulvan » 22 Feb 2009 01:37

jenel scrie:eu am cumparat o husa pt swingere casta 8 lei sau asa ceva e cel mai bn pt pastrare sa le las pe rodpod nu prea cred ca eo solutie si nu cred ca recomanda nimeni asa ceva
Ai un link cu husele?
Merci.

filica
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 25 Ian 2009 00:53

Mesaj de filica » 22 Feb 2009 01:46

cred totusi ca dupa ce sunt pline atatea topicuri cu centurioane ,harisoane si altele.......,echipate cu basia ,areo tehnium,bblc ,etc.....corturi nash,ar fi culmea sa stai cu sculele rezemate de cort si sa cauti "bilute"sarite la mama dracului prin iarba.Stiu ca este criza dar decat sa cauti bilute mai bine legi de rod pod patru dulii impuscate cu limba din bile de rulment,sari peste o partida la o balta renumita si-ti iei swingere pe viata de la o firma care face legea de ani la swingere acolo unde ploua cam in fiecare zi a anului iar cand nu ploua este ceata sau burnita.Ca sa nu fac reclama la firma si sa supar pe cineva ati spun ca trebuie sa ai cap de vulpe si sa fii siret atunci cand iei swingere.Odata luate nu mai cauti bilute si nici nu mergi la peste cu WD40 in trusa ca sa moi rugina.Suntem intradevar prea saraci sa ne permitem lucruri ieftine!

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 22 Feb 2009 12:48

filica, foarte tare asta cu "WD40 in trusa" :lol: :lol: :lol:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
Gabi Milea
member
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008 22:13

Mesaj de Gabi Milea » 22 Feb 2009 13:38

Eu am Euroswingere FOX si unul l-am crapat :-( Nu le-am luat la set-ul ala cu valigeta de tranport! Stie careva daca se gaseste separat sa pot lua? Am incercat sa le bag in tuburi cate 2 dar e cam incomod...

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 22 Feb 2009 14:24

Gabi Milea scrie:Eu am Euroswingere FOX si unul l-am crapat :-( Nu le-am luat la set-ul ala cu valigeta de tranport! Stie careva daca se gaseste separat sa pot lua? Am incercat sa le bag in tuburi cate 2 dar e cam incomod...
Se gasesc si separat.Da un tel. la magazinul Senzor,sigur ve-i gasi la ei.
Sau aici http://carpio.ro/prod.php?id_cat=14&id_prod=90.

Avatar utilizator
remus_cta
veteran
Mesaje: 503
Membru din: 02 Feb 2008 20:24
Localitate: constanta

Mesaj de remus_cta » 22 Feb 2009 14:32

@ da se gasesc cutii si separat,dar nu de la fox,sau cel putin nu am vazut eu de la fox,dar uite copia scoasa din fabrica pe usa din spate :
http://www.fishline.ro/joomla/index.php ... r-Box.html
ccc corbu constanta

Avatar utilizator
sorin_s
senior member
Mesaje: 498
Membru din: 03 Ian 2009 15:19
Localitate: timisoara

Mesaj de sorin_s » 22 Feb 2009 15:49

Gabi Milea scrie:Eu am Euroswingere FOX si unul l-am crapat :-( Nu le-am luat la set-ul ala cu valigeta de tranport! Stie careva daca se gaseste separat sa pot lua? Am incercat sa le bag in tuburi cate 2 dar e cam incomod...

cauta pe xxx.ro parca am vazut acolo ;-)

Scrie răspuns