swingere

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
sorin_s
senior member
Mesaje: 498
Membru din: 03 Ian 2009 15:19
Localitate: timisoara

swingere

Mesaj de sorin_s » 10 Ian 2009 17:00

swingere
Ultima oară modificat 05 Feb 2009 00:01 de către sorin_s, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Levi
veteran
Mesaje: 563
Membru din: 11 Ian 2008 01:35
Contact:

Mesaj de Levi » 10 Ian 2009 19:31

Nu exista asa ceva. Pentru asa ceva ar trebui incorporat in fiecare swinger un aparat receptor...si atunci nu mai arata a swinger :-) Oircum daca ar exista ar fi ceva nou pe piata, cu pretul cam in ceruri, deci nu merita, mai bine un nou set de avertizori cu statie. Foloseste betalight-uri...stiu ca nu's la fel dar ii o solutie

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Re: swingere

Mesaj de sergiu_q » 10 Ian 2009 19:47

sorin_s scrie:Site careva dac exista swingere cu led ce functioneaza prin unde radio?
daca da mar interesa cine le produce si eventual de unde se pot lua!
am intampinat aceasta problema datorita unei truse de alarme ce nu are mufa pt swinger cu led! :x :x :x :x
am auzit eu ca or sa apara swingere radio anul asta doar ca producatorul mai asteapta pentru a le lansa impreuna cu acele auto-intepante cu reductor teleblocabil ! (joke!)
ai baut gaz sau care e treaba ? stii cum arata un swinger sau de unde iti vin astfel de intrebari ?
ai vazut cat costa un set de swingere cu un led in ele ?
Imagine
750ron
e o diferenta de peste 50 ron pentru un led , 25 cm de fir si o mufa.
uita-te atent la poza de mai sus si gandeste-te unde ar putea cineva sa spun un emitator, baterie si antena pe un shit de swinger.
Pescuitul este un viciu!
Nu ne nastem cu vicii ci le dobandim in timp datorita slabiciunilor noastre, a absentei ratiunii.Paradoxal e ca esti constient ca-ti face rau si tot continui sa-l faci

Avatar utilizator
lucim23
member
Mesaje: 278
Membru din: 16 Apr 2008 16:25
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de lucim23 » 10 Ian 2009 19:54

uahahahhahahah, super tare sergiule............asta tre trecuta la bancuri.........nu poate ramane aici tata,
ps: 750 lei ???? nu e cam mult pentru un swinger????
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mai mediteaza o data.................
Dam o ........."Bila" ?

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Re: swingere

Mesaj de ghitighiusan » 10 Ian 2009 20:10

sergiu_q scrie:
sorin_s scrie:Site careva dac exista swingere cu led ce functioneaza prin unde radio?
daca da mar interesa cine le produce si eventual de unde se pot lua!
am intampinat aceasta problema datorita unei truse de alarme ce nu are mufa pt swinger cu led! :x :x :x :x
am auzit eu ca or sa apara swingere radio anul asta doar ca producatorul mai asteapta pentru a le lansa impreuna cu acele auto-intepante cu reductor teleblocabil ! (joke!)
ai baut gaz sau care e treaba ? stii cum arata un swinger sau de unde iti vin astfel de intrebari ?
ai vazut cat costa un set de swingere cu un led in ele ?
Imagine
750ron
e o diferenta de peste 50 ron pentru un led , 25 cm de fir si o mufa.
uita-te atent la poza de mai sus si gandeste-te unde ar putea cineva sa spun un emitator, baterie si antena pe un shit de swinger.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar utilizator
Levi
veteran
Mesaje: 563
Membru din: 11 Ian 2008 01:35
Contact:

Mesaj de Levi » 10 Ian 2009 20:28

Maaa da ce tare v-ati suparat pe bietul om! :mrgreen: Un calmant evenual? :lol: :lol: :lol:
Ce s-ar intampla daca cineva ar veni cu urmatoarea: "Salut. As avea si eu o intrebare si anume: in boiles cum trebuie infins carligul?"
Ar trebui sa chemam ambulanta? :lol: Vorba aia...ca s-a intamplat pe un alt forum ;-)

Avatar utilizator
sergiu_q
senior member
Mesaje: 343
Membru din: 06 Aug 2007 16:56
Localitate: bucuresti

Mesaj de sergiu_q » 10 Ian 2009 20:46

lucim23 scrie: ps: 750 lei ???? nu e cam mult pentru un swinger????
man ..am scris eu asta ? mai citeste o data , pretul e pt un set dupa cum am si scris iar poza este cu unul singur ca sa vada omul ca nu e posibil ce vrea el.
nu am nimic cu omul si chiar imi cer scuze pt ca nu vreau sa il fac sa se simta prost dar ce isi imagina el e prea departe de realitate. si eu pun intrebari stupide ..ca deh..oameni suntem .
nu tre' sa fii inginer sa iti dai seama ca un asemenea obiect al carei greutate si echilibru conteaza foarte mult nu poate fi echipata cu un emitator pentru a fi vandut ca produs de serie.
lucim23 de mediat nu am mediatat..dar tot m-am dus si mi-am turnat un paharel :D (sa ma calmez)
Pescuitul este un viciu!
Nu ne nastem cu vicii ci le dobandim in timp datorita slabiciunilor noastre, a absentei ratiunii.Paradoxal e ca esti constient ca-ti face rau si tot continui sa-l faci

Avatar utilizator
laurkro
senior member
Mesaje: 403
Membru din: 25 Aug 2007 23:04
Localitate: medias
Contact:

Mesaj de laurkro » 10 Ian 2009 23:58

Fiti calmi ca mai avem destul din iarna asta geroasa...

Avatar utilizator
mihai_lavazza
veteran
Mesaje: 925
Membru din: 03 Mar 2008 19:29
Localitate: Pitesti

Mesaj de mihai_lavazza » 15 Ian 2009 14:42

Saracu Sergiu...ce-au tata cu tine :) ? Data viitoare cand ma trezesti pe balta, trezeste-ma cu un swinger cu emitzator radio 8)

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 16 Ian 2009 17:36

Euroswingerele mi se par OK,pretul este undeva la 200 ron bucata,dar se pot aduce si mai ieftine.

Scrie răspuns