Jaxon ROXAN 7500

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gimi_mures
member
Mesaje: 101
Membru din: 14 Ian 2009 20:31
Localitate: Tg Mures

Jaxon ROXAN 7500

Mesaj de gimi_mures » 14 Ian 2009 20:39

Salut baieti. Ce parere aveti de mulineta Jaxon Roxan 7500 ?http://www.crap.ro/produs/136/mulineta- ... n-650.html
Merci
Lipsurile creeaza uzura fizica si morala !

Avatar utilizator
PaulP
junior member
Mesaje: 95
Membru din: 27 Feb 2007 18:18
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de PaulP » 14 Ian 2009 20:57

La inceput am vrut sa-mi iau si eu Roxan-uri, dar pana la urma am mai dat cateva sute de mii si mi-am luat Oryx-uri care au fost(si sunt) excelente. Am mai vrut doua dar din pacate Oryxul nu se mai facea asa ca a trebuit sa aleg intre Synex si Spector. Am ales Synexul care era mai ieftin si sunt multuit de ele. Parerea mea e ca mai bine mergi pe Okuma sunt mult mai bune si mai fiabile.

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 15 Ian 2009 23:26

ce s-a mai scumpit si synex-ul asta...
nu cunosc mulinetele jaxon. la noi (ploiesti)am vazut doar cicade, sunt de cacao. firma, in sine, exprima mai putina incredere decat okuma, judecand dupa designul mulinetelor si dupa discutiile de pe diverse forumuri. si eu recomand synex-uri, desi cam duce lipsa wormshaft-ului. credeau ei ca fac mare branza cu EOS-ul lor, dar...toata lumea plange dupa orix (aseza firul mai eficient pentru lanseuri lungi). mulinete robustesi fiabile. au cam sarit calul cei de la arrow cu preturile, dar...daca te intereseaza si nu ai alta posibilitate, maine trec pe la arrow si iti pot spune daca mai au ramase pe stoc, pe pretul vechi, undeva in jur de 160 ron, in functie de marime
salutari

Scrie răspuns