Vaporas

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
micutu
member
Mesaje: 194
Membru din: 08 Aug 2004 14:10
Localitate: Bucuresti

Vaporas

Mesaj de micutu » 08 Aug 2004 14:17

Am cumparat acum doi ani o barcuta de nadire ... semana foarte mult cu una vazuta la magazinul din Vasile Lascar.
Problema e ca nu sunt multe balti unde o poti folosi legal. Pana acum am descoperit doar doua, unde te lasa sa pescuiesti si noaptea.
Ce e drept, de cand am luat-o s-a simtit o crestere a capturilor ... mai ales in dimensiune.
E corect sa nu te lase sa o folosesti?
Am o rugaminte: daca stiti si alte balti, in jurul Bucurestiului, unde se poate pescui noaptea si sa te lase sa utilizezi barcuta.
Multumesc,

Carpmaster
new member
Mesaje: 10
Membru din: 12 Aug 2004 14:04

barcuta

Mesaj de Carpmaster » 12 Aug 2004 18:35

Eu unde nu m-au lasat cu barcuta am facut scandal. Sunt balti unde poti sa "plantezi" nada si monturile cu barca pneumatica sau chiar cu una din fibra de sticla de doua-trei persoane. Nu inteleg de ce nu ne lasa cu barcuta, ce rau poate sa le faca barcuta? Stie cineva daca ne da voie cu barcuta pe Herastrau?

Avatar utilizator
micutu
member
Mesaje: 194
Membru din: 08 Aug 2004 14:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de micutu » 12 Aug 2004 22:50

singura problema a patronilor este ca iti cresc sansele sa prinzi peste. altfel nu deranjezi pe nimeni ... nici macar pestele :wink:; ce e drept cu barca mare poti nadi mai eficient, dar e mai greu si deranjezi pe toata lumea.
s-ar putea ca majoritatea pescarilor sa nu considere utilizarea navomodelelor ca pescuit sportiv, dar din cate am citit si marii pescari care apar la televizor si in revistele de pescuit planteaza cand nu sunt in concurs.
mai vorbim

Scrie răspuns