Cort Senzor EOL

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Gabi Milea
member
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008 22:13

Mesaj de Gabi Milea » 09 Feb 2009 08:21

Am luat si eu unul dar nu l-am montat inca astept sa ies la primul pescuit de 48H :D Mi-au dat 4 bete la el nu toate de aceeasi dimensiune....este si unul de rezerva sau se moneteaza toate? nu l-a m desfacut inca si nu vreau sa am surprize... :mrgreen:

AUGUSTIN
junior member
Mesaje: 46
Membru din: 02 Ian 2006 22:41

Mesaj de AUGUSTIN » 09 Feb 2009 17:05

fiecare bat are cite o culoare pe el si pe cort la fel. din ce retin eu 2 bete sint de 8 segmenti care se moteaza central, 1bat are 7 segmente care se monteaza pe fata , si 1 bat are 6 segmenti care se monteaza pe spate

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 09 Feb 2009 20:26

Ma gandesc si eu asa.....cu mintea mea, ca daca e inalt si mare si cu bete din fibra nu poate fi prea stabil in cazul unor fenomene meteo insotite de vant ceva mai puternic.
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Avatar utilizator
sorinacio_1
member
Mesaje: 188
Membru din: 01 Noi 2008 12:46

Mesaj de sorinacio_1 » 09 Feb 2009 22:45

da este un cort bun... nimic de zis...eu nu-l am dar il are un prieten cu care am fost pe balta....materialul e destul de bun... pe timp mai cald iti cam curge sudoarea pe tine pana e gata.... e spatios... e stabil... insasi denumirea "EOL" care descrie zeul vantului la greci....eu pers am Hooligan de la Nash.... nu se compara pretul.... parerea mea este ca poti gasi un cort buun la un pret mai subtire..... :-)
I'm a WINNER...!!!!!!!!!!:D:... :bere:....:bere:s'am sa beu si chefuiesc.....

tzu_tzu_rel
junior member
Mesaje: 68
Membru din: 23 Mai 2007 07:54
Localitate: Galati

Mesaj de tzu_tzu_rel » 11 Feb 2009 12:53

si..?condens face? :o intra vantul pe sub a doua foaie?... :lol: am o bobarca... si ma gandeam la banii astia ar fi bunicel sau poate prind o ocazie mai pun niste bani si unul mai tapan :mrgreen:
student in timpul liber

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 11 Feb 2009 13:15

Toate corturile care tin caldura fac condens, pe vreme friguroasa, nu e logic?!?! Daca ai aerisire sus, si o deschizi, condensul va disparea, din cauza circulatiei aerului. ;-)
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
lucim23
member
Mesaje: 278
Membru din: 16 Apr 2008 16:25
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de lucim23 » 11 Feb 2009 23:04

baieti, va multumesc mult pentru raspunsuri, atat aici cat si pe mp :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: si sunt constient ca NICIODATA nu v-a exista un produs care sa multumeasca TOATA lumea...................DAR , pana la urma am cumparat cortul (din greseala am intrat pe totalfishing intr-o seara si mirare !!! mai aparea un senzor eol disponibil.............l-am comandat) eu sper sa merite, oricum aveam nevoie de un cort pentru inceput iar ceea ce mi-ati raspuns mi-a dovedit ca eol-ul este cortul potrivit pentru mine.............(cel putin pana il voi instala si daca nu imi convine il ard.....)
ps: (offtopic) a mai comandat cineva de pe totalfising??? cat de repede vine ca vreau sa il instalez la attila_cj in curte......... ???
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Dam o ........."Bila" ?

Avatar utilizator
soare33
member
Mesaje: 242
Membru din: 22 Noi 2007 11:49
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de soare33 » 11 Feb 2009 23:48

In Bucuresti vine dupa o zi pe alta,maxim doua.
Cred ca la Cluj o sa ajunga in doua sau chiar trei zile de gand ai dat comanda, numai bine si sper ca alegerea ta sa fie buna toate cele bune si fire intinse ca se pare ca sezonul a inceput deja Cu Respect :D :bere:

DANEZU
member
Mesaje: 224
Membru din: 14 Iun 2006 18:21
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de DANEZU » 12 Feb 2009 00:08

@luci
sa-l spanesti sanatos, rabadare la montaj(maxim 20min), iar in privinta incendierii .............mai gandeste-te. Cat vei dori sa obtii pe acest produs dupa prima utilizare? ;-)
DUMNEZEU ESTE PESCAR !!!
www.clubul-pescarilor.ro

AUGUSTIN
junior member
Mesaje: 46
Membru din: 02 Ian 2006 22:41

Mesaj de AUGUSTIN » 12 Feb 2009 07:20

L-am comandat la ora 11 si a doua zi pe la ora 10.30 m-au sunat....foarte promti ;-)

Scrie răspuns