Pescuit la feeder

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
liviu68
junior member
Mesaje: 63
Membru din: 08 Iul 2007 19:45

Pescuit la feeder

Mesaj de liviu68 » 19 Feb 2009 20:30

Stiti unde pot sa gasesc lansete de feeder mai scurte si puternice?
Propriuzis cautam ceva mai scurt de 3 m pentru pescuit la Dunare [cred ca modelul se numeste picker] , dar nu am gasit nicaieri la vanzare.

In concluzie ma intereseaza o lanseta de feeder care se preteaza inclusiv pescuitului pe Dunare.

bug
member
Mesaje: 110
Membru din: 16 Noi 2008 19:58
Localitate: arad

Re: Pescuit la feeder

Mesaj de bug » 19 Feb 2009 20:36


bug
member
Mesaje: 110
Membru din: 16 Noi 2008 19:58
Localitate: arad

Re: Pescuit la feeder

Mesaj de bug » 19 Feb 2009 20:38

dar pt dunare cred ca ti-ar trebui ceva mai tare

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 31 Ian 2010 19:25

sebi37 scrie:Buna. Vreau sa incerc un stil nou de pescuit, pentru mine, cel la feeder. Ma intereseaza sa achizitionez una sau doua lansete potivite pentru acest tip de pescuit si mulinetele de rigoare. Am tot citit topicurile de pe forum si nu m-am lamurit de loc. Vreau sa pescuiesc pe rau(Somes, Sieu, etc) dar si pe lacuri. Specii vizate: scobar, clean, mreana, morunas,caras, crap. Ma gandesc la ceva lansete de la Energoteam sau Shimano. Stiu ca au preturi diferite dar ma intereseaza un raport bun calitate pret. Am o mulineta Daiwa Procaster 2000X(e cam de spinning). O pot folosi pe o lanseta de feeder? Astwpt parerile dumneavoastra! Multumesc!

colega scrie:Ceva informatie privind echipamentul gasesti pe DVD-ul 'Feederul la crap' scos de Adrian Petrisor, dar e destul de retinut in detalii.

Poti sa iei totusi cateva idei utile si sa ii urmaresti si tehnica.
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Scrie răspuns