MULINETE DE CRIZA LA BUGET REDUS

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

blackwind
new member
Mesaje: 22
Membru din: 22 Feb 2009 21:02

Mesaj de blackwind » 23 Feb 2009 14:22

Az Energo Team legújabb fejlesztésű, felső kategóriás távdobó orsója. Nyújtott, kúpos távdobó dobja minimális ellenállást fejt ki a zsinórra, így eddig meghorgászhatatlan célok is elérhetővé válnak. Jó bottal könnyedén túldobható a 130 méter. Kiegyensúlyozott rotorja, precíz belső szerkezete és a 13+1 nemesacél csapágy a megbízható, zökkenőmentes működés garanciája. Az óriáslamellás, többpontos első mikrofékkel a legvadabb halak kirohanásai is kezelhetők.



Cikkszám Típus Csapágyszám Fékrendszer Áttétel Orsódob Zsinórkapacitás Súly Ajánlott fogyasztói ár
20117-800 Long Cast 8000 13+1 Elsőfék 4,2:1 2 db fém; 1 db grafit 0,45/350m 660 g 16.000



daca reusiti sa si traduceti ce scrie:))...mii de bogdaprosnii

attila_cj
senior member
Mesaje: 335
Membru din: 20 Ian 2008 19:47
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de attila_cj » 23 Feb 2009 14:53

hai ca-ti traduc eu..sper sa reusesc

Cea noua dezvoltare al lui Energo team,din categoria de xxx a mulinetelor..tamburul alungit,conic,cu o frecare a firului foarte mica,te ajuta sa pescuiesti in locuri unde pana acuma ai visat.cu o lanseta buna arunci lejer 130 de metri.13+1 rulmnti inoxidabili,rotor precis echilibrat,frana micrometrica de fata,face fata si cu cei mai salbatici pesti.
cod-20117-800
tip-long cast
nr. rulmenti-13+1 (Gratis :mrgreen: )
Frana-fata
Raport rec.-4.2:1
tambur-2 buc.aluminiu,1 buc plastic
capacitate fir--0.45-350 m
greutate-660 gr.
pret rec.-16000 forinti (1ron-0.143 ft)

Pilbak Levente
member
Mesaje: 276
Membru din: 18 Feb 2009 09:54
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de Pilbak Levente » 23 Feb 2009 16:20

La design mi-a placut am tinut in mana ruleazadestul de fin,nu stiu cum aseaza firul,dar pare destul de solida ca si constructie

Si sa ma bag si io in seama:Attila_cj--->Trraducere corecta!
Asteptam primavara

Pilbak Levente
member
Mesaje: 276
Membru din: 18 Feb 2009 09:54
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

MULINETE DE CRIZA LA BUGET REDUS

Mesaj de Pilbak Levente » 23 Feb 2009 16:24

Traducere corecta!


Am tinut in mana aceasta mulineta si pare solida dar nu stiu cum aseaza firul pe tambur,ramane sa vedem daca are cineva sa ne zica cum se comporta in timp
Asteptam primavara

blackwind
new member
Mesaje: 22
Membru din: 22 Feb 2009 21:02

Mesaj de blackwind » 23 Feb 2009 17:08

multumesc frumos baieti pentru traducere si pentru opinia voastr ala vederea obiectului:)
astept in continuare opinii de la cei care le au

danr
Site Admin
Mesaje: 1072
Membru din: 10 Mar 2003 17:09

Mesaj de danr » 23 Feb 2009 18:40

eu am pus mana pe ele inainte sa le bag pe magazin si sunt intr-adevar robuste
cat de fiabile sunt numai timpul o va demonstra
pe mine personal nu ma incanta mulinetele fara baitrunner

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 23 Feb 2009 19:07

@blackwind
daca te referi la topicul de pe site-ul info....tv, chiar eu l-am deschis, si eu eram curios de performantele mulinetei, pentru ca si pe mine m-a atras forma ei, in special a tamburului, copiata dupa :mrgreen: daiwa basia sau alt modele daiwa de surf casting. am primit, ulterior, un mesaj privat, probabil ca nu vroia sa strice reclama firmei, respectivul avea si el o astfel de mulineta si ca recuperarea ar fi foarte greoaie, lipsite de putere (desi nu imi explic cum, prin prisma raportului mic de recuperare, care indica o mulineta de forta) si mai alec ca are ff mult plastic, explicand astfel greutatea redusa. aprecia, de asemenea, forma avantajoasa a tamburului si finisajele ok

kkruz
member
Mesaje: 117
Membru din: 06 Feb 2009 17:46

Mesaj de kkruz » 23 Feb 2009 22:14

in toamna am avut pentru 2 partide de pescuit una cu care m-am jucat.
avand in vedere ca nu are baitrunner eu am incercat sa o folosesc la spood. am pus pe ea fir 0.35 si am bagat racheta. poate nu am folosito la ce trebuia dar nu am reusit sa fac ceva treaba cu ea...problema cea mai mare este aranjarea firului pe tambur, la lansare sar mai multe spire odata si se incurca la recuperare. am incercat si cu plumb de 115g pe acelasi bat si mulineta si din 10 lansari doar o singura data au sarit mai multe spire...prima data. atat am avut eu treaba cu aceasta mulineta.
Acuma si concluzia mea...cred ca mulineta merge bine doar cu pb greu, nu aranjeaza firul perfect dar daca are pb greu il strange mai bine pe tambur si nu sar mai multe spire odata...de ce zic asta? eu am folosit o racheta care la recuperare vine cu varful inainte, vine foarte usor si probabil nu se strange firul cum trebuie.
un milion de vorbe nu fac cat un test

blackwind
new member
Mesaje: 22
Membru din: 22 Feb 2009 21:02

Mesaj de blackwind » 24 Feb 2009 00:18

din ce zici tu inteleg ca merge ok pentru pescuit dar nu si ca spood...pentru ca un naditor incarcat cum trebuie ajunge la 100 de grame linistit tinind cont ca are si ceva plumb inclus de fabrica

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Mesaj de marius.tim » 24 Feb 2009 12:52

blackwind scrie:multumesc frumos baieti pentru traducere si pentru opinia voastr ala vederea obiectului:)
astept in continuare opinii de la cei care le au
Ieri am cumparat ultimele 4 buc din magazin de la importator.Am oprit trei si una am dat-o unui prieten,saptamina viitoare dupa ce le testez o sa-ti dau toate amanuntele care te intereseaza. :lol: :lol: :lol:
@Tilea doi oki ;-) ;-)
Team Select Bait Romania

Scrie răspuns