BFF Thunderbolt

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 01 Mar 2009 21:48

George Iorga scrie:
CRISTI CJ scrie:LB 50.Betele o sa le incerc sa vad daca rezista e ok daca nu asta e o sa iau altceva
Cam mica marimea la mulinete ! N-o sa poti face un test concludent la bete cu mulinetele astea !
@George Iorga,dece sa nu poti face un test concludent cu LB50? :roll: :-? :shock:
Nu inteleg,explica-mi si mie,te rog.
Lanseta se poate testa si cu o mulinete de 30lei din piata(asa stiu eu). :roll:
@CRISTI CJ,incearca lansetele Warrior Elite,cred ca o sa-ti placa. ;-)
Sau,...daca esti multumit de betele BFF si crezi ca ti se potrivesc,pastreaza-le si...fir intins. :mrgreen:
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 01 Mar 2009 22:10

Au tamburul prea mic ! Omul se duce sa faca ceva aruncari si constata ca nu arunca cine stie ce ...si poate da vina pe lanseta ! In fapt , frecarea e foarte mare la un tambur de marimea asta ...cred ca dupa 50-60 m de fir iesit ,restul e mult sub marginea tamburului (daca intelegi ce spun ). Intr-adevar se pot incerca lansetele in aruncare si cu alea din piata de 30 ron ,cu conditia sa fie cu tambur long cast. Diferenta intre mulinete din piata si alea din magazin o constati in timpul drilului !
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 01 Mar 2009 22:16

George Iorga scrie:Au tamburul prea mic ! Omul se duce sa faca ceva aruncari si constata ca nu arunca cine stie ce ...si poate da vina pe lanseta ! In fapt , frecarea e foarte mare la un tambur de marimea asta ...cred ca dupa 50-60 m de fir iesit ,restul e mult sub marginea tamburului (daca intelegi ce spun ). Intr-adevar se pot incerca lansetele in aruncare si cu alea din piata de 30 ron ,cu conditia sa fie cu tambur long cast. Diferenta intre mulinete din piata si alea din magazin o constati in timpul drilului !
Am inteles,e logic.
Cu diferenta intre mulinete de piata si magazin........mare dreptate ai. :mrgreen: ->eu mai am 5-6 bucati de piata(din peste 20!!!),restul si-au gasit alt proprietar sau au ajuns in cartonul cu "piese mulinete". :lol:
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Mesaj de marius.tim » 02 Mar 2009 07:18

Neamtul scrie:
George Iorga scrie:
CRISTI CJ scrie:LB 50.Betele o sa le incerc sa vad daca rezista e ok daca nu asta e o sa iau altceva
Cam mica marimea la mulinete ! N-o sa poti face un test concludent la bete cu mulinetele astea !
@George Iorga,dece sa nu poti face un test concludent cu LB50? :roll: :-? :shock:
Nu inteleg,explica-mi si mie,te rog.
Lanseta se poate testa si cu o mulinete de 30lei din piata(asa stiu eu). :roll:
@CRISTI CJ,incearca lansetele Warrior Elite,cred ca o sa-ti placa. ;-)
Sau,...daca esti multumit de betele BFF si crezi ca ti se potrivesc,pastreaza-le si...fir intins. :mrgreen:
Neamtule mare profesor ai ajuns asa deodata........ :lol: :lol: :lol: mai asteapta vre-un an zic eu.... :lol: :lol: :lol:
Team Select Bait Romania

CRISTI CJ
junior member
Mesaje: 58
Membru din: 21 Feb 2009 21:32
Localitate: CLUJ

Mesaj de CRISTI CJ » 02 Mar 2009 10:35

mersi fratilor.o sa incerc sa le vand si sa-mi eau ceva cu tambur mai mare.cred ca tot la longbow o sa raman pt ca numi permite bugetul ca in vara asta am si nunta si aproape toti bani mi se duc acolo.voi ce ziceti lb 65 sau 68
FIRE INTINSE

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 02 Mar 2009 11:02

Lb 65 (665) !!!...68 ala cred ca e de fapt Lb 80 (680) si e aceiasi marime de mulineta cu 65 doar ca tamburul e foarte adanc (inacrca f. mult fir si e indicata doar daca dai la somn cu fir gros de 0.50 -0.80) !
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

CRISTI CJ
junior member
Mesaje: 58
Membru din: 21 Feb 2009 21:32
Localitate: CLUJ

Mesaj de CRISTI CJ » 02 Mar 2009 11:41

ok.mersi.daca o sa le pot vinde o sale cumpar,daca nu pana la vara le pastrez pe acestea
FIRE INTINSE

Neamtul
maniac
Mesaje: 1052
Membru din: 08 Feb 2009 18:56
Localitate: Timis

Mesaj de Neamtul » 02 Mar 2009 13:05

marius.tim scrie:
Neamtul scrie:
George Iorga scrie: Cam mica marimea la mulinete ! N-o sa poti face un test concludent la bete cu mulinetele astea !
@George Iorga,dece sa nu poti face un test concludent cu LB50? :roll: :-? :shock:
Nu inteleg,explica-mi si mie,te rog.
Lanseta se poate testa si cu o mulinete de 30lei din piata(asa stiu eu). :roll:
@CRISTI CJ,incearca lansetele Warrior Elite,cred ca o sa-ti placa. ;-)
Sau,...daca esti multumit de betele BFF si crezi ca ti se potrivesc,pastreaza-le si...fir intins. :mrgreen:
Neamtule mare profesor ai ajuns asa deodata........ :lol: :lol: :lol: mai asteapta vre-un an zic eu.... :lol: :lol: :lol:
Marius,am mai spus-o parca,sunt incepator la crap,dar pescar sunt de prin clasa VI-ea.Cred ca am destule partide de pescuit in spate ca sa pot sa spun ca am trecut de nivelul de incepator. ;-) :lol:
@CRISTI CJ,ia-ti LB 665,nu trebuie mai mare. ;-)
Pescuitul este o arta...dar si un hobby foarte scump.

CRISTI CJ
junior member
Mesaje: 58
Membru din: 21 Feb 2009 21:32
Localitate: CLUJ

Mesaj de CRISTI CJ » 02 Mar 2009 14:13

ok neamtule,mersi.alea o sa le cumpar daca osa le pot vinde pe astea ca nu stiu cine o sa le cumpere.cel de la care leam primit a zis ca astea i lea recomandat de la magazin ca "SUNT IDEALE PT CRAP" si betele si mulinetele
FIRE INTINSE

CRISTI CJ
junior member
Mesaje: 58
Membru din: 21 Feb 2009 21:32
Localitate: CLUJ

Mesaj de CRISTI CJ » 04 Mar 2009 19:10

SCUZE CA VA DERANJEZ DIN NOU DAR AS VREA SA VAD DACA STIE CINEVA CEVA DESPRE ROD PODURILE PROLOGIC LUX(4 PICIOARE) SI TRI-LUX
FIRE INTINSE

Scrie răspuns