DAIWA

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

nita gigi
member
Mesaje: 206
Membru din: 27 Dec 2008 08:14

DAIWA

Mesaj de nita gigi » 28 Feb 2009 12:57

Mar interesa sa achizitionez DAIWA BEACH CASTER TRIPOD aveti idee de unde pot cumpara,online de la noi din tara.Va multumesc.

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: DAIWA

Mesaj de mosharu » 02 Mar 2009 08:05

nita gigi scrie:Mar interesa sa achizitionez DAIWA BEACH CASTER TRIPOD aveti idee de unde pot cumpara,online de la noi din tara.Va multumesc.
ceva asemanator gasesti la Gipo.

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 02 Mar 2009 11:29

intreaba si la cei care aduc jenzi, au unul identic si mi s-a parut destul de inchegat, nu stiu pretul, pt ca nu m-a interesat, dar daca vrei, fac o intrebare la magazin

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 02 Mar 2009 20:34

vrei,...nu vrei,...acuma eu tot am intrebat. e 200 de lei, m-am uitat si la el, e bine lucrat, desi eu as prefera un rod pod bun sau picheti, nu prea vad rostul sa le cracanezi in halul ala catre ceru-nstelat, desi am mai vazut prin raclamele la sky pod sau altele

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 02 Mar 2009 21:16

marian_popescu23 scrie:vrei,...nu vrei,...acuma eu tot am intrebat. e 200 de lei, m-am uitat si la el, e bine lucrat, desi eu as prefera un rod pod bun sau picheti, nu prea vad rostul sa le cracanezi in halul ala catre ceru-nstelat, desi am mai vazut prin raclamele la sky pod sau altele
@Marian, acest accesoriu nu se foloseste ca rod-spod....
este folosit ( mai ales de pescarii de competitie ) ca rastel pt. lansetele de rezerva ;-)

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 02 Mar 2009 21:43

multam, batrane
la fel mi-a spus si vanzatorul, dar cred ca exista si variante mai economice, atat pt buzunar cat si ca spatiu/ergonomie

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 02 Mar 2009 22:41

marian_popescu23 scrie:multam, batrane
la fel mi-a spus si vanzatorul, dar cred ca exista si variante mai economice, atat pt buzunar cat si ca spatiu/ergonomie
Ai dreptate, dar sti cu ie'...fiecare ca pasarica lui :mrgreen:
Adevarul este ca, rastelu' este f util pe balta in regim de concurs ;-)

nita gigi
member
Mesaje: 206
Membru din: 27 Dec 2008 08:14

Mesaj de nita gigi » 03 Mar 2009 08:36

marian_popescu23 scrie:vrei,...nu vrei,...acuma eu tot am intrebat. e 200 de lei, m-am uitat si la el, e bine lucrat, desi eu as prefera un rod pod bun sau picheti, nu prea vad rostul sa le cracanezi in halul ala catre ceru-nstelat, desi am mai vazut prin raclamele la sky pod sau altele
Multumesc Mariane poti sa-mi dai un sait sau un numar de telefon de magazinul respectiv.Moshare ai perfecta dreptate pentru asta il si iau sa nu tin lansetele pe jos,poate ati patit noaptea mai atipesti si eu cel putin cand ma trezesc brusc sunt ametit :lol:

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 03 Mar 2009 09:10

nita gigi scrie:
marian_popescu23 scrie:vrei,...nu vrei,...acuma eu tot am intrebat. e 200 de lei, m-am uitat si la el, e bine lucrat, desi eu as prefera un rod pod bun sau picheti, nu prea vad rostul sa le cracanezi in halul ala catre ceru-nstelat, desi am mai vazut prin raclamele la sky pod sau altele
Multumesc Mariane poti sa-mi dai un sait sau un numar de telefon de magazinul respectiv.Moshare ai perfecta dreptate pentru asta il si iau sa nu tin lansetele pe jos,poate ati patit noaptea mai atipesti si eu cel putin cand ma trezesc brusc sunt ametit :lol:
Baga un oki si aici Gigi http://www.gipo.ro/produs/5522.SUPORT-D ... NSETE.html

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 04 Mar 2009 20:43

interesant modelul ala de la gipo, poate o idee mai practic...dar nu la fel de spectaculos. vezi si tu, daca ai scule nu tocmai de xxx si te duci la concursuri din cele mai tari, ia-l pe ala de la gipo, e mai discret. daca ai free spirit si basia...arata mai misto etalate pe tripod :mrgreen:
la concursuri am vazut mai mult caracatita aia de la daiwa (sau modele asemanatoare). daca te mai intereseaza modelul , ti-am trimis pe privat numarul comerciantului
salutari

Scrie răspuns