lansete

Discutii despre echipamente si accesorii pentru pescuitul la crap. Tot aici puteti deschide discutii despre produsele aflate in magazinul online.

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
boris21
member
Mesaje: 260
Membru din: 19 Iul 2008 09:33
Localitate: kirchdorf am inn Germania

lansete

Mesaj de boris21 » 14 Mar 2009 10:17

am cumparat 2 lansete Carp Master 3,60 , 3lbs din 2 buc.la pretul de 110 ron buc.Le-am cumparat de la un magazin de spacialitate dar pretul mi se pare cam mic.Imi puteti da cateva lamuriri legat de aceste lansete si la pretul asta imi pare ca sunt contrafacute.Va-s ruga sa-mi spuneti ce diferente sunt la cele originale si prin ce a-si putea deosebi cele contrafacute.
il prinzi dar scapa

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 14 Mar 2009 13:59

Cred ca sunt de la FL . Sa le porti sanatos !
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

Avatar utilizator
boris21
member
Mesaje: 260
Membru din: 19 Iul 2008 09:33
Localitate: kirchdorf am inn Germania

Mesaj de boris21 » 14 Mar 2009 14:07

adica...?sunt bune sau nu iata si poza http://img440.imageshack.us/img440/7581/a453cm330.jpg
il prinzi dar scapa

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 14 Mar 2009 14:46

boris21 scrie:adica...?sunt bune sau nu
Cred ca trebuia sa intrebi inainte sa le cumperi.
Cu toate astea parca spunea cineva ca-s destul de bune, in sensul ca a aruncat mult cu ele. Evident ca sa arunci mult trebuie sa stii in primul rand cum.
Eu pot sa-mi iau si Free Spirit ca deocamdata sunt praf la capitolul asta :-) .

Eu zic sa le folosesti cu incredere, bagi plumbi mici(70 - 85 gr.), naditoare nu foarte incarcate, etc. Daca se intampla sa ti le rupa vre-un peste, nu cred ca o sa-ti para rau dupa ele.
Daca nu pescuiesti la Tancabesti, Sarulesti, etc. sau daca n-ai norocul sa scoti vre-un crap singuratic de + 15 Kg din vre-o balta salbatica sincer nu cred ca o sa se rupa in drill.
<*))))))><{

Scrie răspuns